KLM (Koninklijke Luchtvaart Maatschappij) to najstarsze działające linie lotnicze na świecie, których początki sięgają 1919 roku. Holenderski gigant zatrudnia około 33 tys. osób, a do dyspozycji ma ponad 170 samolotów. Jego główną bazą lotniczą jest Amsterdam Airport Schiphol – największe lotnisko w Holandii i jedno z największych w Europie

Mimo upływu kolejnych lat, KLM nieustannie cieszy się dużą popularnością i sympatią wśród pasażerów, czego dowodem jest otrzymana przed rokiem nagroda APEX World Class 2022 dla najlepszej pasażerskiej linii lotniczej. Holendrzy nie spoczywają jednak na laurach i na każdy sposób próbują zachęcić podróżnych, by skorzystali z ich oferty. Tym razem przewoźnik dla zainteresowanych przygotował nietypowy konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety. Szczegóły do sprawdzenia poniżej. 

KLM rozda pasażerom darmowe bilety

Ogłoszony przez KLM konkurs skierowany jest przede wszystkim do pasażerów z Wielkiej Brytanii. Nagrodzone zostaną te osoby, które mówią w jednym z trzech akcentów – walijskim, szkockim lub północno-wschodnim. Co zatem należy zrobić, aby zdobyć darmowe bilety? Chętni muszą przesłać próbkę głosu za pośrednictwem oficjalnej strony przewoźnika do 13 lipca.

Zwycięzcy otrzymają nie tylko darmowe bilety do wybranego przez siebie lotniska, obsługiwanego przez KLM, ale także będą mogli wziąć udział w najnowszej kampanii KLM – „Fly It Home”, a ich głos zostanie wykorzystany w komunikatach zapowiadających loty do Walii, Szkocji czy północno-wschodniej Anglii. 

– KLM jest dumny z tego, że wspiera lokalne społeczności w całej Wielkiej Brytanii i celebruje ich różne akcenty, zwroty oraz to, co czyni je wyjątkowymi. Rozumiemy znaczenie dziedzictwa, lokalnych społeczności i poczucia więzi dla formy i kształtu tożsamości. Jesteśmy dumni, że możemy ułatwić Brytyjczykom podróżowanie z ich społeczności regionalnych do miejsc na całym świecie przez Amsterdam, dzięki czemu mogą zaoszczędzić czas, pieniądze i wysiłek przy planowaniu następnej podróży ​​​​​​– zaznaczają przedstawiciele holenderskiego przewoźnika w Wielkiej Brytanii. ​

Przewidywane są również nagrody pocieszenia dla sześciu laureatów drugiego miejsca. Część z nich otrzyma darmowe bilety do dowolnej europejskiej destynacji, z kolei pozostała trójka otrzyma darmowe bilety powrotne do Amsterdamu

KLM w Polsce

Holenderskie linie lotnicze KLM obecnie współpracują z pięciom polskim miastami – Warszawą, Gdańskiem, Krakowem, Wrocławiem i Poznaniem. Jesienią 2022 r. narodowy przewoźnik Holandii realizował także połączenia z Katowic. Niestety, jak informowaliśmy na początku lutego, Holendrzy niespodziewanie podjęli decyzję o zawieszeniu lotów ze stolicy Śląska do Amsterdamu.

– Pod koniec stycznia br. KLM poinformował zarządzającego pyrzowickim lotniskiem, że połączenia Amsterdam-Katowice obsługiwane będą tylko do 24 marca 2023 roku – informował wówczas Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy katowickiego portu. 

Przypomnijmy, że loty KLM na trasie Katowice-Amsterdam odbywały się od 30 października 2022 i były realizowane samolotami Embraer E195-E2. Do dyspozycji pasażerów było 112 miejsc w klasie ekonomicznej oraz 20 miejsc w klasie biznes. Lot trwał ok. dwóch godzin. 

Źródło: simpleflying.com.