Ras Al Khaimah to jeden z siedmiu Emiratów Arabskich, powszechnie uważany za najbardziej malowniczą część kraju. Na zachodzie regionu rozciąga się 60-kilometrowe wybrzeże pełne piaszczystych plaż, oblanych błękitnymi wodami Zatoki Perskiej. Na wschodzie z kolei wznoszą się góry należące do pasma Ru’us Al Jibal ze szczytem Jebel Jais, królującym ponad granicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu. A to jeszcze nie wszystko: strzeliste palmy, czerwona pustynia, beduińskie wioski i interesująca, lokalna architektura to atrakcje, których nie można przegapić podczas podróży. 
 

Region Ras Al Khaimah to prawdziwie rajska oaza spokoju, gdzie odbyć można luksusowe wakacje, zapominając o troskach dnia codziennego. W stolicy – niewielkim mieście, liczącym około stu tysięcy mieszkańców – znajduje się urokliwe stare miasto, muzeum archeologiczne, port i lotnisko, sam ośrodek pełni jednak głównie funkcję tranzytową. Tam możemy wybrać się na targ, szukając perskich dywanów, błyskotek rodem z baśni 1001 nocy czy mieniących się wszelkimi barwami świata materiałów.
 

Najciekawsze i najpiękniejsze są okolice, gdzie mieści się moc eleganckich hoteli, niemal przez cały rok goszczących turystów z całego świata. Czego tu nie ma! Baseny o różnych kształtach i rozmiarach z jacuzzi, zjeżdżalniami czy biczami wodnymi, korty tenisowe i pola golfowe, eleganckie restauracje i bary, a do tego oczywiście leżaki i parasole, otoczone zielonymi palmami. Absolutnym apogeum relaksu stać mogą się, również dostępne na miejscu w wielu wersjach, masaże i zabiegi SPA, często z wykorzystaniem kosmetyków i olejków o zmysłowych, orientalnych zapachach cynamonu, kardamonu i piżma.  
 

To jednak wciąż nie wszystko: szczególnie interesujące są atrakcje i rozrywki charakterystyczne dla tego regionu. Poszukiwacze mocnych wrażeń wybrać mogą się na pustynne safari samochodem terenowym, zakończone klimatyczną kolacją w beduińskiej wiosce, lub uczestniczyć w jednej z ulubionych rozrywek lokalnych mieszkańców – wyścigach wielbłądów. Bardzo popularną od wieków tradycją jest również sokolnictwo – pokazy tych drapieżnych ptaków to atrakcja niedostępna nigdzie indziej. Podobnie egzotyczne i fascynujące są pokazy tańców brzucha i folklorystycznych kostiumów. 
 

Dzień spędzony na złocistej, słonecznej plaży z drinkiem w dłoni, pomiędzy morskimi falami a spokojem basenu, na dowolnej sportowej aktywności lub błogim lenistwie – czyż po miesiącach ciężkiej pracy każdy nie zasługuje czasem na chwilę niemal rozpustnej przyjemności?