Tu słońce świeci niemal przez 300 dni w roku dzięki czemu stanowi on idealne miejsce na odpoczynek przez cały rok. Jedyne takie miejsce, w którym kultura alpejska i śródziemnomorska tak mocno się przenikają, tworząc unikatowe połączenie. Wspaniałe widoki, niepowtarzalna kuchnia, perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe – wszystko to sprawia, że Południowy Tyrol to idealne miejsce urlop również zimą.

 

DLA MIŁOŚNIKÓW MUZYKI SWING ON SNOW 2020

W dniach 18– 22 marca 2020 r. będzie miała miejsce 15. edycja Swing on Snow. To pięć dni muzyki na stokach narciarskich i chatach w Seiser Alm oraz w wioskach u podnóża góry Sciliar. Już piętnasty rok z rzędu Seiser Alm Winter Music Festival oferuje połączenie tradycyjnej muzyki ludowej z jazzem, soul, popem i muzyka klasyczna.

ODPOCZYNEK NA SEISER ALM/ALPE DI SIUSI

Skąpana w słońcu hala Seiser Alm/Alpe di Siusi jest największym wysokogórskim płaskowyżem w Europie o powierzchni 56 km2, częściowo położonym w parku przyrody Schlern-Rosengarten. Oszałamia zapierającym dech widokiem na południowo tyrolskie Dolomity oraz mnóstwem propozycji aktywnego wypoczynku. Seiser Alm/Val Gardena to również największy ośrodek narciarski w Dolomiti Superski, z 175 km tras i 80-oma wyciągami.

narciarskich w Alpach Seiser Alm doskonale nadaje się na zimowy urlop z dziećmi. Duża ilość tras o zróżnicowanym stopniu trudności od łatwych do średnio trudnych, kolejki górskie z zabezpieczeniem dla dzieci, dwie szkółki narciarskie gwarantują dobra zabawę podczas zimowego urlopu narciarskiego. W szkółkach najmłodsi uczą się jazdy na nartach poprzez zabawę. Obydwie szkółki narciarskie oferują, oprócz nauki jazdy na nartach

dla każdej grupy wiekowej, także przedszkole narciarskie oraz opiekę nad dziećmi. Seiser Alm posiada szeroką ofertę zajęć rekreacyjnych dla miłośników sportu, zarówno dla rodzin jak i dla i koneserów: jazda na nartach biegi przełajowe, jazda na łyżwach, 10 torów saneczkowych lub przytulne zaprzęgi konne. Natomiast najlepszy we Włoszech snowpark Seiser Alm w Południowym Tyrolu to spełnienie marzeń zawodników, amatorów weekendowych wypadów oraz poczatkujących narciarzy. Półtorakilometrowa linia z około 70 przeszkodami spodoba się zarówno wytrawnym freelancerom jak i poczatkującym, którzy mogą tu szlifować swoje umiejętności. Snowpark Seiser Alm to także liczne atrakcje dla dzieci w Family Fun Line lub Easy Line.

Nocleg w schronisku górskim jest absolutna koniecznością w Dolomitach. W całym Seiser Alm amatorzy nart i zimowych spacerów znajda również szeroki wybór rodzinnych górskich domków, w których podawane są tradycyjne potrawy z Południowego Tyrolu, a właściciele polecają regionalne produkty. Gościnność, dobra obsługa i domowa atmosfera to cechy charakterystyczne alpejskich chat w całych Dolomitach. Warto również skorzystać z miejscowej specjalności jaka oferują lokalne hotele i ośrodki spa - kąpiel w sianie – zabieg z wykorzystaniem miejscowych roślin bogatych w olejki eteryczne, który pozwala odzyskać siły i energie.

Więcej na: www.seiseralm.it/zima

 

JAK TU DOTRZEC?

Samochodem:

Dojazd trasą Brennerpass lub „drogą brennerską” (Brennerstraße).

Podróż z Warszawy zajmie 15, a z Krakowa – 11 godzin.

Samolotem:

Lotniska położone najbliżej Południowego Tyrolu są w Innsbrucku lub w Weronie.

Pociągiem:

Do wyboru mamy dwie trasy: Monachium – Innsbruck – Brennero/

Brenner – Bolzano/Bozen oraz Wiedeń – Salzburg – Innsbruck – Brennero – Bolzano.