Zastanawiasz się, jaki prezent dla miłośnika gór kupić? Co prawda pomysłów i inspiracji na wyjątkowe upominki – szczególnie na początku grudnia – jest co niemiara. Jednak wybór tego najbardziej odpowiedniego, o czym z pewnością przekonało się większość z nas, nie należy do rzeczy najłatwiejszych.

Aby zakup stał się łatwiejszy, przejdź do dalszej części artykułu, gdzie znajdziesz kilka niezwykle ciekawych propozycji na świąteczny prezent dla pasjonatów górskich przygód. Wierzymy, że któryś z nich wpisze się w gusta obdarowywanej osoby. 

Książka o górach

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła  powtarzała Wisława Szymborska. Trudno nie zgodzić się ze słowami laureatki literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku. To właśnie dzięki czytaniu chociaż na chwilę możemy zapomnieć o codziennych problemach, a także... przedłużyć swoje życie. Według ustaleń amerykańskich naukowców, regularne sięganie po lekturę wydłuża życie nawet o dwa lata. Jakie tytuły z pewnością ucieszą entuzjastów górskich eskapad? Oto fascynujące biografie i wspomnienia osób, dla których góry są wszystkim: 

Kubek termiczny 

Książka z pewnością umili długie zimowe wieczory przy kominku, z kubkiem gorącej herbaty w ręku. W naszym zestawieniu pora jednak na praktyczne upominki. Jakie gadżety w swoim plecaku powinien mieć każdy, kto wybiera się w góry? Jednym z nich jest kubek termiczny. Łyk ciepłego napoju na pewno rozgrzeje podczas wędrówki i doda energii na resztę drogi. Idealnie sprawdzi się także na co dzień, gdy nie zdążymy wypić kawy w domu i postanowimy ją zabrać ze sobą 

Może cię zainteresować także: 

Scyzoryk

Ten gadżet znajdzie swoje zastosowanie w wielu różnych sytuacjach. Scyzoryk – dla wielu synonim niezawodności – skutecznie zastąpi nożyczki, śrubokręt, nożyk, korkociąg, ale także wiele innych akcesoriów, których zabraknie pod ręką w danym momencie. Najsłynniejszym producentem tego typu gadżetów jest szwajcarska marka Victorinox. Założone pod koniec XIX wieku przez Karla Elsnera przedsiębiorstwo wytwarza rocznie miliony scyzoryków i jest niekwestionowanym liderem zestawienia największych eksporterów. 

Kije trekkingowe

Bardzo pomocne w górach mogą okazać się kije trekingowe. Ułatwiają nie tylko wędrówkę, ale są także odciążają kolana i kręgosłup. Zdaniem naukowców, w czasie trekkingu z kijami zużywamy nawet 30% mniej energii, jeśli potrafimy w pełni wykorzystać ich potencjał. Więcej o tym, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy zakupie odpowiednich kijów trekkingowych, piszemy tutaj

Plecak

Dobrze zorganizowany ekwipunek to podstawa górskiej wyprawy. Jednak jeszcze ważniejszy jest wybór wygodnego, a zarazem pojemnego plecaka. Poniżej nasze propozycje, które sprawdziły się w najbardziej ekstremalnych warunkach. 

Przedstawione produkty są autorskimi wyborami redakcyjnymi. Produkty pochodzą z sieci afiliacyjnej BURDA MEDIA POLSKA SP. Z O. O., ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa