Polska edycja magazynu „National Geographic Polska” zadebiutowała na rynku w październiku 1999 roku, a bohaterami pierwszej, historycznej okładki byli wojownicy plemienia Ariaal. Po ponad 20 latach magazyn wciąż jest jednym z najpopularniejszych miesięczników w naszym kraju, za co serdecznie dziękujemy (najnowsze wydanie możesz kupić bez wychodzenia z domu za pośrednictwem strony kultowy.pl, gdzie także nabędziesz roczną prenumeratę). „National Geographic był i pozostaje szerokim oknem na świat, mimo że świat w ciągu ostatnich lat stał się dla nas dużo bardziej dostępny niż kiedykolwiek wcześniej, a nasze życie zmieniło się i nabrało tempa za sprawą nawet nie jednej, a kilku rewolucji technologicznych” – przyznaje Agnieszka Franus, redaktor naczelna magazynu. 

Prężnie działamy również w sieci. Serwis National-Geographic.pl to miejsce w polskim internecie, w którym można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach, turystycznych trendach, niezwykłych kulturach, przyrodzie czy historii. Poruszane są też tematy społeczne i polityczne oraz problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. A to wszystko przy współpracy z najlepszymi ekspertami i fotografami z kraju i ze świata. Aby przybliżyć naszą pracę, prezentujemy gadżety i akcesoria, które podczas codziennych obowiązków – zarówno w biurze, jak i w terenie – wykorzystują redaktorzy National Geographic. 

Gadżety redaktora National Geographic: plecak, saszetka, walizka

Nie jest tajemnicą, że częścią naszej pracy są podróże do najciekawszych miejsc w Polsce czy Europie, dzięki którym na własne oczy możemy odkryć piękno otaczającego świata. Nie odkryjemy tajemnicy mówiąc, że nieodzownym elementem każdego wyjazdu jest pakowanie, a co za tym idzie, dobór odpowiedniego bagażu. Miłośnikom turystki z pewnością spodobają się walizki, plecaki oraz saszetki sygnowane oficjalnym logo National Geographic. Najbardziej praktyczne prezentujemy poniżej: 

Gadżety redaktora National Geographic: lornetka i lupa

Jednym z najbardziej pożądanych gadżetów podczas wyjazdów na łono natury jest lornetka. Warto ją mieć w swoim bagażu szczególnie, gdy wybiera się w podróż, której głównym celem jest odkrywanie lokalnej przyrody. Do najpopularniejszych rodzajów lornetek zaliczamy: lornetkę astronomiczną, lornetkę noktowizyjną oraz lornetkę myśliwską. Pomocna w poznawaniu świata na żywo jest także lupa powiększająca, dzięki nawet najmniejszy detal nie umknie naszej uwadze.  

Gadżety redaktora National Geographic: namiot 

Podróż w teren to niepowtarzalna okazja do spędzenia czasu sam na sam z naturą, o czym przekonałem się osobiście w trakcie wyprawy do graniczącego z Francją i Luksemburgiem landu Saara w zachodnich Niemczech. Wśród rzeczy, o których warto pomyśleć, planując urlop pod chmurką, nie może zabraknąć namiotu. Sprawdzi się zarówno podczas wyjazdu w pojedynkę lub w gronie przyjaciół. 

Gadżety redaktora National Geographic, które warto mieć podczas podróży

Wakacje blisko natury, choć cieszą się wśród Polaków dużą popularnością, rządzą się swoimi prawami. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto wcześniej zaopatrzyć się także w inne, mniej lub bardziej oczywiste gadżety i akcesoria, które należy zapakować do walizki przed wyjazdem. Oto one: 

Interesujesz się nauką, kosmosem, archeologią oraz historią? Fascynują cię podróże i wyprawy w nieznane? Lubisz pisać i nie boisz się posługiwać językiem angielskim? Jeśli tak, to świetnie się składa. National-Geographic.pl, jeden z największych serwisów o tematyce podróżniczej i naukowej w Polsce, rozpoczął rekrutację na wakacyjny (płatny) staż, podczas którego nauczymy cię: jak wyszukiwać informacji do newsa, jak redagować artykuł do Internetu, co to jest SEO i jak optymalizować treść artykułu, jak planować publikacje w mediach społecznościowych, jak wybierać zdjęcia do publikacji, jak działa CMS, czyli narzędzie do zarządzania treściami w serwisie. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem. Nie zwlekaj!