Polska edycja magazynu „National Geographic” zadebiutowała na rynku w październiku 1999 roku, a bohaterami pierwszej, historycznej okładki byli wojownicy plemienia Ariaal. Po ponad 20 latach magazyn wciąż jest jednym z najpopularniejszych miesięczników w naszym kraju, za co serdecznie dziękujemy Najnowsze wydanie możesz kupić bez wychodzenia z domu za pośrednictwem strony kultowy.pl, gdzie także nabędziesz roczną prenumeratę.

– National Geographic był i pozostaje szerokim oknem na świat, mimo że świat w ciągu ostatnich lat stał się dla nas dużo bardziej dostępny niż kiedykolwiek wcześniej, a nasze życie zmieniło się i nabrało tempa za sprawą nawet nie jednej, a kilku rewolucji technologicznych – przyznaje Agnieszka Franus, redaktor naczelna magazynu. 

Prężnie działamy również w sieci. Serwis National-Geographic.pl to miejsce w polskim internecie, w którym można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach, turystycznych trendach, niezwykłych kulturach, kosmosie, przyrodzie czy historii. Poruszane są też tematy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. A to wszystko przy współpracy z najlepszymi ekspertami i fotografami z kraju i ze świata.

Aby przybliżyć naszą pracę, prezentujemy gadżety i akcesoria, które podczas codziennych obowiązków – zarówno w biurze, jak i w terenie – wykorzystują redaktorzy National Geographic. Co więcej, idealnie się sprawdzą jako prezent pod choinkę. 

Gadżety redaktora National Geographic: plecak, saszetka, walizka

Nie jest tajemnicą, że częścią naszej pracy są podróże do najciekawszych miejsc w Polsce czy Europie, dzięki którym na własne oczy możemy odkryć piękno otaczającego świata. Nie odkryjemy tajemnicy mówiąc, że nieodzownym elementem każdego wyjazdu jest pakowanie, a co za tym idzie, dobór odpowiedniego bagażu. Miłośnikom turystki z pewnością spodobają się walizki, plecaki oraz saszetki sygnowane oficjalnym logo National Geographic. Najbardziej praktyczne prezentujemy poniżej: 

Gadżety redaktora National Geographic, które warto mieć podczas podróży

Weekendowy wyjazd blisko natury, choć cieszy się wśród Polaków dużą popularnością, rządzi się swoimi prawami. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto wcześniej zaopatrzyć się także w inne, mniej lub bardziej oczywiste akcesoria, które należy zapakować do walizki przed wyjazdem. Na przykład latarkę, termos, powerbank czy scyzoryk. Ten ostatni gadżet – dla wielu synonim niezawodności – to wręcz obowiązkowy punkt na checkliście, co potwierdzi niejeden miłośnik biwakowania i survivalu. 

Gadżety redaktora National Geographic: teleskop, lornetka i lupa

Jednym z najbardziej pożądanych gadżetów podczas wyjazdów na łono natury jest lornetka. Warto ją mieć w swoim bagażu szczególnie, gdy wybiera się w podróż, której głównym celem jest odkrywanie lokalnej przyrody. Do najpopularniejszych rodzajów lornetek zaliczamy: lornetkę astronomiczną, lornetkę noktowizyjną oraz lornetkę myśliwską. Pomocna w poznawaniu świata na żywo jest także lupa powiększająca, dzięki której nawet najmniejszy detal nie umknie naszej uwadze.  

Gadżety redaktora National Geographic: namiot 

Podróż w teren to niepowtarzalna okazja do spędzenia czasu sam na sam z naturą, o czym przekonałem się osobiście w trakcie wyprawy do graniczącego z Francją i Luksemburgiem landu Saara w zachodnich Niemczech. Wśród rzeczy, o których warto pomyśleć, planując urlop pod chmurką, nie może zabraknąć namiotu. Sprawdzi się zarówno podczas wyjazdu w pojedynkę, jak i w gronie przyjaciół. 

Przedstawione produkty są autorskimi wyborami redakcyjnymi. Produkty pochodzą z sieci afiliacyjnej BURDA MEDIA POLSKA SP. Z O. O., ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa