Praca marzeń czeka

Na oficjalnej stronie internetowej Great Basket Island pojawiła się oferta pracy. Właściciele szukają osoby, a najlepiej dwóch, które chciałyby zaopiekować się irlandzką wyspą w najbliższym sezonie letnim (od kwietnia do października). Do ich obowiązków należeć będą prowadzenie kawiarni oraz zarządzanie trzema domkami, w tym dbanie o porządek, przyjmowanie gości i pobieranie opłat.

- Poszukujemy pracowitego, odpowiedzialnego i godnego zaufania duetu, który ma świetne umiejętności interpersonalne i wychodzi z inicjatywą. Należy pamiętać, że to nie jest praca wakacyjna. Sezon może być bardzo pracowity i przez większość dnia będziecie na nogach – czytamy.

Jednym z kluczowych wymogów dla pracowników jest biegła znajomość języka angielskiego.

 

Życie codzienne na Great Basket Island

Personel będzie spał we wspólnej sypialni nad kawiarnią – stąd też najlepiej, jeśli zgłoszą się pary. Przyszli pracownicy będą musieli dotrzeć na Great Basket Island we własnym zakresie. Właściciele wyspy nie przewidują zwrotu kosztów podróży i ewentualnych noclegów pod drodze. Wyżywienie i zakwaterowanie na miejscu są bezpłatne.

Dni wolne zależą od dobrej pogody. Jeśli deszczowa aura uniemożliwi rejsy na wyspę, tymczasowi opiekunowie będą mieli krótki urlop. Właściciele zachęcają jednak, żeby wykorzystać ten czas na odmalowanie wspólnych przestrzeni lub majsterkowanie.

W ogłoszeniu nie jest podana kwota wynagrodzenia. Wysokość pensji ustala się indywidualnie po wysłaniu zgłoszeń.

 

Jedno z niewielu takich miejsc w Europie

Great Basket Island jest najdalej wsuniętą na zachód wyspą w Europie. Administracyjnie należy do irlandzkiego półwyspu Dingle, a więc w teorii mówi się na niej w języku irlandzkim lub angielskim. W teorii, bo ostatni mieszkańcy wyspy zostali wysiedleni w 1953 roku. W sezonie letnim Great Basket Island ożywa. Spragnieniu ciszy i malowniczych krajobrazów turyści przybywają na nią łodziami. Do dyspozycji przyjezdnych są trzy niewielkie domki. Oferowane są również wycieczki z przewodnikiem.

Wyspa mierzy ponad 6 kilometrów długości i niespełna kilometr szerokości. Zajmuje ponad 445 hektarów dziewiczego, w dużej mierze górzystego terenu. Ze względu na znikomy udział ludzi w ciągu roku Great Basket Island, stała się domem dla wielu dzikich zwierząt. Zamieszkują ją między innymi głuptaki i maskonury.

Zainteresowani ofertą pracy na wyspie Great Basket Island muszą się pospieszyć. Termin składania zgłoszeń mija 22 stycznia.​