W badaniu wzięło udział ponad 50 tys. osób z 21 krajów. Pytanie brzmiało: „Dokąd chciałbyś/chciałabyś udać się w 2016 roku”.

Ankietowani wskazali miasta, które najchętniej odwiedziliby w bieżącym roku. Na szczycie listy znalazły się: Nowy Jork, Londyn i  Sidney. W dalszej kolejności wymienione zostały: Vancouver, Kapsztad, Paryż, Miami, San Diego, Tokio oraz Berlin.

 

Norweg w Kapsztadzie?

Badanie uwidacznia, jak różnie rozkładają się na mapie podróżnicze marzenia obywateli danych państw.

I tak, Norwegowie najchętniej udaliby się do Kapsztadu, Argentyńczycy chcieliby wyjechać do Londynu. Natomiast Nowy Jork jest w tym roku wymarzonym celem turystycznym Niemców.  Również Polacy licznie wskazywali ten kierunek.

 

Spełnij noworoczne marzenie

Udzielona odpowiedź dotyczyła jednak sfery marzeń.  Jak wynika z danych CBOS, ponad 80% Polaków ma postanowienia noworoczne, ale tylko co dziesiąty je realizuje. Poprawmy te statystyki. Spełnijmy noworoczne marzenia i podróżujmy!

 

________

O badaniu

Ranking wymarzonych destynacji podróżnych z całego świata ( „In 2016, I wish to…”/”W 2016 chciałbym…”) powstał na podstawie danych gromadzonych pod koniec ubiegłego i na początku bieżącego roku. Badanie zostało przeprowadzone przez Education First, firmę specjalizującą się w organizowaniu zagranicznych kursów językowych.