Od 14 lat Travelery to jedne z najbardziej prestiżowych nagród podróżniczych w Polsce, które przyznaje redakcja magazynu National Geographic Traveler za najbardziej inspirujące osiągnięcia w 5 kategoriach: Podróż Roku,  Wyczyn Roku,  Bloger Roku, Książka Roku i  Społeczna Inicjatywa. 

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo rozgrywa się w wyjątkowym momencie. Rok 2020 zaczął się od płonącej Australii i topniejących lodów Antarktydy - stąd inna perspektywa naszej mapy. Pragniemy zachęcić do odpowiedzialnego spojrzenia na rzeczywistość, w jakiej żyjemy. Szukamy inspiracji i motywacji.

Nagroda w kategorii Bloger powędruje do podróżnika, który za pomocą bloga najefektowniej potrafi przenieść swą podróż ze świata realnego do świata wirtualnego.

Pamiętajcie, że to Wasze głosy decydują o tym, kto z nominowanych dostanie się do finałowej trójki, z której Kapituła Plebiscytu wybierze laureatów. Głosy na swoich faworytów możecie oddawać na: travelery.national-geographic.pl. Na głosujących czekają nagrody!

 

Nominowani w kategorii Bloger Roku
| TRAVELERY 2020 |

 
BezPlanu
Bartek Czukiewski

BezPlanu to kanał podróżniczo-dokumentalny w serwisie Youtube, na którym pierwszy film pojawił się w styczniu 2017 roku. Początkowo autor – Bartek Czukiewski – prezentował tam podróż po Azji południowo-wschodniej, podczas której odwiedzili wraz z koleżanką Ulą Filipiny, Kambodżę, Wietnam i Laos. Dwa ostatnie kraje Bartek i Ula przejechali małym motocyklem pokonując w ciągu ponad miesiąca trasę z Sajgonu do pogranicza Laosu, Birmy i Chin.

Prawdziwy sukces kanału przyszedł wraz z cyklem filmów z Wenezueli. Bartek mieszkał tam w sumie przez rok prezentując z bliska kraj ogarnięty hiperinflacją, kolejkami i brakami produktów. Poza Wenezuelą autor odwiedził i pokazał inne kraje tego rejonu: Kolumbię, Chile, Dominikanę i Haiti.

Kolejnym milowym krokiem kanału była seria o nieuznawanym państwie: Naddniestrzu, z którego istnienia niewielu Europejczyków zdaje sobie sprawę. Ostatnia, afrykańska seria pojawiła się na początku 2020 roku i liczy do tej pory 4 odcinki z Ugandy, mające w sumie 2,1 miliona wyświetleń.​​