W Obereggen, jak i Dolina Wiosny między jeziorami Monticolo a Caldaro oferują atrakcje dla spragnionych aktywnego wypoczynku turystów. Zaś o rodzinną atmosferę, pełen relaks oraz tradycyjnie przygotowywane posiłki zadbać mogą rolnicy z farm Roter Hahn.

Klimat Południowego Tyrolu sprzyja łagodnemu przejściu zimy w wiosnę. Z jednej strony fani sportów zimowych łatwo odnajdą wciąż ośnieżone szczyty Alp, zaś z drugiej wielbiciele wyższych temperatur mogą cieszyć się pierwszymi promieniami słońca, spacerując pośród kwitnących krokusów i migdałowców. Oferta turystyczna i kulturalna regionu związków Roter Hahn jest pełna atrakcji niezależnie od pogody i pory roku.

Spacerowicze odnajdą niezapomnianą przyjemność podczas wędrówek Doliną Wiosny.  Otoczenie dwóch jezior Monticolo i Caldaro, pozwala z bliska dostrzec budzącą się do życia naturę. Na spacery warto wybrać Szlak Wina, przechadzka zajmuje przeciętnie około 3 godzin. Kwintesencją aktywnego wypoczynku mogą stać się również wypady rowerowe, liczne ścieżki dla wielbicieli jednośladów zapewniają warunki do wielogodzinnych przejażdżek. Od 30 marca rozpocznie się Festiwal Kwiatów (Blütenfesttage) w Umgebung. Przez dwa tygodnie trwać będzie święto regionalnych produktów, podczas którego będzie można wziąć udział w spacerach po sadach i winnicach czy porozmawiać z lokalnymi wytwórcami produktów.

Kilka kilometrów dalej klimat Południowego Tyrolu wciąż jeszcze pozostaje zimowy, najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Obereggen czy Alpe di Siusi stale cieszą się obecnością turystów. Do 14 kwietnia, w każdy poniedziałek, fani zimowych sportów będą mogli uczestniczyć w Obereggen Night Show. Zespoły narciarskie i snowboardowe prezentują widowiskowe formacje i freestylowe pokazy. Wieczory kończy zabawa taneczna
i pokaz fajerwerków. Występy należą do tych zimowych wydarzeń, których nie warto przegapić.

Przedwiośnie we Wschodnich Alpach spełni oczekiwania każdego turysty. Po aktywnie spędzonym dniu odprężenie zapewni wieczór na farmie Roter Hahn. Kolacja skomponowana z tradycyjnych dań z wykorzystaniem lokalnych produktów, podana z regionalnym winem i serami zadowoli największych smakoszy. Niezależnie od pogody warto wypocząć w Południowym Tyrolu, szczególnie wczesną wiosną.