Advertisement

artykuł promocyjny

 

 

 

Południowy Tyrol zachwyca mieszanką alpejskiej i śródziemnomorskiej kultury, wyrafinowanymi smakami miejscowej kuchni. Jeśli więc marzysz o włoskim dolce vita i jednocześnie nie wyobrażasz sobie urlopu bez szusowania po ośnieżonych stokach, to koniecznie wybierz się do regionu Kronplatz/Plan de Corones w Południowym Tyrolu.

Kronplatz to idealne miejsce na rodzinne wakacje zimą, gdzie czeka na nas szereg atrakcji, moc wrażeń i możliwość przeżycia niezapomnianych przygód. W regionie znajdziemy aż trzy zupełnie różne, ale położone od siebie w niedalekiej odległości ośrodki narciarskie: Klausberg, Speikboden i Kronplatz.

Ośrodek Klausberg i Speikboden tworzą Skiworld Ahrntal. Klausberg to idealny pomysł dla doświadczonych fanów narciarstwa, którzy mogą korzystać z 33 kilometrów doskonale przygotowanych tras zjazdowych. Świetnie odnajdą się tu także początkujący i profesjonalni narciarze. Z kolei Speikboden zachwyci nas 38 kilometrami stoków, które zawsze są ośnieżone i czekają na nawet najbardziej wymagających turystów. Siedem nowoczesnych wyciągów zapewni szybki wjazd na trasę. Znajduje się tu także szkoła narciarska z wykwalifikowaną kadrą. Klausberg i Speikboden uchodzą za przyjazne i kameralne miejsca dla rodzin.

Największy z ośrodków tego regionu – Kronplatz – oferuje wszystko, czego można sobie życzyć na wakacjach: nowoczesne wyciągi, 119 kilometrów tras zjazdowych i widoki na Dolomity wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Średnio zaawansowani narciarze docenią szerokie trasy zjazdowe, a wprawieni narciarze i snowboardziści mogą sprawdzić się na nieco trudniejszych stokach. 

Warto wiedzieć, że według badań Best Ski Resort ośrodek narciarski Kronplatz został najlepiej ocenianym miejscem w Alpach w 2018 roku. Turyści zwrócili uwagę przede wszystkim na wielkość ośrodka narciarskiego, gwarancję śniegu i przygotowanie stoku. 

Ponadto ośrodek narciarski Kronplatz jest jednym z niewielu ośrodków narciarskich w Alpach, który może się poszczycić wyróżnieniem „Black 5” – znajduje się tu aż pięć czarnych tras: Sylvester, Hernegg, Pre da Peres, Erta i Piculin. Dodatkowo Kronplatz jest połączone linią kolejową. Co pół godziny odjeżdża pociąg Ski Pustertal Express, który prowadzi do pobliskiego ośrodka narciarskiego 3 Zinnen Dolomity. 

Do Południowego Tyrolu najszybciej i najłatwiej dojechać samochodem – trasą Brennerpass lub „drogą brennerską”. Można także wybrać się w podróż samolotem. Najbliższe lotniska znajdują się w Innsbrucku lub w Weronie.