Zobacz galerię >>>

Oto Karol i Ola. Chociaż nie mają dużo pieniędzy, chcą zwiedzać świat. Pewnego dnia za 2000 zł kupują starego busa, którego z pomocą przyjaciół przerabiają na kolorowego kampera. - Tak zaczyna się ta historia.

 

Dom na kółkach

Dziś - po 6 latach - autorzy bloga busemprzezswiat.pl mają na swoim koncie ponad 50 państw i 150 tys. km przejechanych na 5 kontynentach!

Dziennie wydają średnio 8 dolarów. Nigdy nie zapłacili za nocleg - śpią w aucie albo w namiotach. Podróżują za nieduże pieniądze, bo ich samochód to istny dom na kółkach - mają w nim elektryczny prysznic, rozkładaną kanapę, przetwornicę na 220V, lodówkę i kuchenkę. Szaleństwo!

Jedzenie kupują w supermarketach i sami gotują. Bardzo pomagają im Polacy mieszkający za granicą i przypadkowi ludzie, którzy często zapraszają ich do swoich domów.

 

Pojedź z nami!

Ich kolorowy bus mieści 9 osób, więc by obniżyć koszty paliwa, zabierają ze sobą w podróż przyjaciół i czytelników bloga. W sumie podróżowało z nimi już ponad 50 osób! Auto jest stare i często się psuje, ale w ciągu 6 lat nauczyli się je naprawiać. A kiedy konieczna okazuje się pomoc profesjonalnych mechaników, ci zazwyczaj nie przyjmują pieniędzy za naprawę -  będąc pod wrażeniem ich podróży, chcą być częścią ich przygody.

 

Busem przez świat

Ola i Karol na swoje podróże zarabiają jako blogerzy, realizując kampanie reklamowe i łapiąc się dorywczych prac. Wydali już 2 książki "Busem przez świat", w których opisują swoje przygody i doradzają, jak samemu organizować takie tanie podróże.

Więcej przeczytacie na ich blogu busemprzezswiat.pl Szaleńcy!