Finlandia to podróżniczego marzenie niejednego obieżyświata. Suomi kusi turystów zarówno bogatą ofertą atrakcji, ciekawą historią, jak i zapierającymi dech w piersiach widokami. Powodem, dla którego zagraniczni goście tak chętnie odwiedzają ojczyznę św. Mikołaja, jest także chęć poznania fińskiej recepty na szczęście

Kraj Tysiąca Jezior nieprzerwanie od 2017 roku zajmuje pierwsze miejsce w przygotowywanym na zlecenie Organizacji Narodów Zjednoczonych zestawieniu World Happiness Report, badającym poziom szczęścia w danym państwie. Przypomnijmy, że Polska w tegorocznym rankingu uplasowała na 39. pozycji, czyli o dziewięć oczek wyżej niż w 2022 r. 

FlixBus uruchamia bezpośrednie połączenie z Polski do Finlandii

Dotychczas polscy turyści, którzy planowali podróż do Krainy Muminków, najczęściej wybierali samolot jako środek transportu. W najbliższych dnia się to zmieni. Działająca na terenie Europy popularna firma autokarowa FlixBus postanowiła uruchomić bezpośrednie połączenie z Polski do Finlandii.

– Finlandia dołącza właśnie do oferty FlixBusa, co oznacza, że tym samym osiągnęliśmy moment, w którym nasza siatka obejmuje już wszystkie kraje UE w kontynentalnej części Europy. Poszerzając naszą ofertę połączeń, nieustannie realizujemy misję zapewniania przystępnych cenowo i ekologicznych podróży dla każdego – zaznacza André Schwämmlein, dyrektor generalny Flixa. 

– Wierzymy, że krok po kroku rewolucjonizujemy rynek, stawiając na wygodne opcje transportu zbiorowego dostępne na całym świecie. Zwłaszcza teraz, gdy wszyscy są bardziej świadomi, jaki wpływ mamy na środowisko, dążymy do tego, aby umożliwiać podróże zbiorowe, których wybór przyczynia się do redukcji śladu węglowego – dodaje. 

Połączenie autobusowe Polska – Finlandia / Materiały prasowe FlixBus

Pierwszy autobus wyruszy w trasę w czwartek, 27 lipca. Przystankiem początkowym będzie Warszawa. Kolejno pasażerowie będą mogli się dosiąść w Łomży, Suwałkach, Kownie i Szawle na Litwie, łotewskiej Jułgawie i Rydze oraz Parnawie w Estonii. Co ciekawe, w cenę biletu wliczony jest także rejs promem z Tallinna do Helsinek.

W Finlandii pasażerowie będą mogli wysiąść na dziewięciu przystankach. 28-godzinna podróż zakończy się w mieście Vaasa w zachodniej części kraju. 

– Zainteresowanie podróżami do krajów bałtyckich i skandynawskich stale rośnie – szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy pogoda sprzyja ich odkrywaniu. Dlatego chcemy zapewnić jak najwięcej dogodnych możliwości podróżowania do tych obszarów. Finlandia była ostatnim z państw UE w kontynentalnej części Europy, gdzie brakowało połączeń FlixBusa – powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

– Teraz wypełniamy tę lukę w ścisłej współpracy z Tallinkiem. Ekspansja do Finlandii to efekty wielomiesięcznych przygotowań i pracy zespołów FlixBusa, partnera autobusowego oraz Tallinka. To pierwsze działania na tym rynku, które są dopiero początkiem obecności FlixBusa w Finlandii – dodaje Leman. 

Ceny biletów FilxBus Polska – Finlandia

Bilety na połączenie między Polską a Finlandią są już dostępne w sprzedaży. Na chwilę obecną za przejazd w jedną stronę na trasie Warszawa – Helsinki należy zapłacić 299 złotych.

Powtórzmy, że w koszta wliczony jest także rejs promem z Tallinna do stolicy Finlandii. Autobus z Warszawy startuje o godz. 19:05. Z kolei w Helsinkach melduje się tuż po 16:00 następnego dnia.