Hansjörg Auer wspiął się jednego dnia na trzy wielkie ściany bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Wspierany z ziemi przez brata Mathiusa, pokonał samotnie Drogę Messnera (800m / trudność 6+ w skali UIAA), następnie zdobył "Abramkante" (500m / 7 UIAA), kończąc na "Große Mauer" (300m / 7 UIAA).

Jakby emocji było mało, odległości między ścianami pokonywał na paralotni (zlatywał ze szczytów do podstaw kolejnych dróg wspinaczkowych). Dzięki  temu zaoszczędził czas, a cały wyczyn (pokonanie 3 wielkich ścian i wykonanie 2 lotów na paralotni) zajęło mu zaledwie 12 godzin!

Wyczyn został zarejestrowany. Dostępny w internecie film "Hansjörg Auer’s Day Off" ("Dzień wolny Hansjörga Auera") ukazuje trudy wspinaczki oraz całą 33-kilometrową trasę, którą Auer pokonał między pierwszym, a ostatnim szczytem.

 

 

Ten krótki film, to zaledwie preludium do pełnometrazowego dokumentu, który ukazuje emocjonalne spojrzenie na życie Hansjörga i jego podróż z austriackiej rodzinnej farmy, do stania się znanym i cenionym alpinistą.  Światowa premiera filmu odbędzie się podczas The North Face Mountain Festival w szwajcarskim Lauterbrunnen, w dniach od 14 do 17 września.