Podróże dla singli: pozostań w kontakcie

Wczasy dla samotnych mogą mieć miejsce zarówno w imprezowych częściach świata przyciągających głównie singli, jak i zupełnie innych lokalizacjach wybieranych przez całe rodziny z dziećmi. Niezależnie od miejsca, w którym zamierzasz spędzić swoje samotne wakacje, warto pozostać w kontakcie z bliskimi i znajomymi. Nie chodzi o sam fakt, że człowiek potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi, a na zagranicznych wyjazdach może być o to trudno, szczególnie, gdy nie mówimy w lokalnym języku. Pozostanie w kontakcie z rodziną zwiększa również twoje bezpieczeństwo i pozwala na zaalarmowanie odpowiednich instytucji w sytuacji, gdy spotka cię potencjalne zagrożenie.

Nie raz w historii zdarzały się przypadki, kiedy to osoba będąca na samotnym wyjeździe znikała bez śladu, a rodzina orientowała się w sytuacji dopiero po upływie terminu jej planowanego powrotu. Z tego powodu dobrym nawykiem jest ustalenie stałych pór, o których kontaktujesz się z bliskimi za pomocą telefonu czy internetu. Dzięki temu, w razie ewentualnego zniknięcia, istnieje duża szansa na zaalarmowanie właściwych instytucji już na kilka godzin po zaginięciu. Nawet jeśli myślisz, że tobie przecież nie przytrafi się taka sytuacja, weź to pod uwagę podczas wyjazdów w pojedynkę. W ten sposób uspokoisz nie tylko samego siebie, lecz także swoich najbliższych.

 

 

Podróże dla singli: nie zabieraj ciężkiego bagażu

Wakacje dla singli mogą być pięknym czasem, jednak w sytuacji, gdy zamierzasz zatrzymać się w kilku miejscach, zbyt ciężki bagaż może popsuć cały urlop. Ciąganie dużej walizki po schodach, autobusach czy lotniskach bez niczyjej pomocy jest mało komfortowe, szczególnie w sytuacji, gdy jednocześnie korzystamy z nawigacji lub wykonujemy inne czynności zajmujące drugą rękę.

Jeśli jednak musisz zabrać ze sobą duży bagaż, lepiej decydować się na walizki na kółkach. Są one znacznie wygodniejsze niż torby, a jedynym momentem, w którym musisz je podnieść są klasyczne schody oraz wkładanie bagażu do kolejnych środków transportu. W wielu hotelach znajdziesz również windy stanowiące prawdziwe zbawienie dla posiadaczy ciężkiego bagażu zakwaterowanych na najwyższych piętrach.

 

 

Podróże dla singli: zachowaj ostrożność

Podróże dla singli zwykle kojarzą się z typowo imprezowymi miejscowościami, takimi jak niezwykle popularne Rimini, Lloret de Mar czy Złote Piaski. Takie wyjazdy są świetnym pomysłem na odpoczęcie od codzienności i zaznanie prawdziwej zabawy, jednak w sytuacji, gdy wybierasz się na wakacje sam, warto zachować zdrowy rozsądek. Wszechobecne imprezy łączą się ściśle z alkoholem, którego nadmiar może przysporzyć ci poważnych kłopotów. Rozpoczynając od ryzyka zgubienia w obcym mieście, aż po zostanie okradzionym lub wykorzystanym. W miejscowościach tego typu każdego roku pojawiają się miliony turystów z całego świata, dlatego nigdy nie wiesz, na kogo trafisz.

Kwestia ta dotyczy również drinków czy nawet napojów bezalkoholowych pozostawionych bez opieki na krótką chwilę. Podróżując z dobrymi znajomymi możesz mieć pewność, że ktoś zaopiekuje się nim w trakcie, gdy ty pójdziesz, na przykład, do toalety. Podczas samotnych wyjazdów nie jest to jednak możliwe, dlatego lepiej unikać takich sytuacji i nie narażać się na dodatkowe niebezpieczeństwo. Nawet w sytuacji, gdy imprezujesz z nowo poznanymi ludźmi, których znasz zaledwie od kilku godzin.

Podróże dla singli: zabierz kopię dokumentów

Kolejna porada na wczasy dla singli może być stosowana również przez osoby wyjeżdżające na zorganizowane wyjazdy z większą liczbą osób. Dobrym nawykiem jest skserowanie najważniejszych dokumentów i noszenie takiej kopii przy sobie. Miejsca turystyczne są nierozerwalnie związane z kieszonkowcami, a utrata paszportu w wielu przypadkach może przysporzyć ci ogromnych problemów podczas powrotu do Polski. Nie w każdym miejscu znajduje się nasza ambasada, dlatego niekiedy brak paszportu to nie tylko długi czas oczekiwania na powrót do kraju, lecz także bardzo duże koszty.

Co do kosztów, w tym aspekcie również warto się odpowiednio zabezpieczyć. Gotówka jest dobrym pomysłem, ale jedynie w sytuacji, gdy umieścisz ją w kilku miejscach. Podróżując w pojedynkę ryzyko stracenia całej sumy wraz z bagażem jest znacznie większe, dlatego często doskonałym rozwiązaniem staje się zaopatrzenie nie tylko w gotówkę, lecz także kartę i ewentualną możliwość płatności telefonem. Obecnie istnieją liczne firmy i systemy pozwalające na płacenie dowolnymi walutami bez dużych kosztów przewalutowania, co jest doskonałą opcją dla osób, które często podróżują.

 

Podróże dla singli: nie bój się ludzi

Podróże dla singli zazwyczaj wiążą się z poznawaniem wielu nowych osób. Często są to jedynie przelotne kontakty, które pozwolą ci na znalezienie na znalezienie najbliższego sklepu, kupno biletów autobusowych czy zamówienie taksówki. Jeśli decydujesz się na samotny wyjazd w mniej turystyczne rejony świata, serdeczne podejście do miejscowej ludności może ci jedynie pomóc. Oczywiście, zawsze należy zachować rozsądek, a już szczególnie podczas podróży w pojedynkę, kiedy jesteś zdany jedynie na siebie. Podstawowe interakcje z napotkanymi ludźmi mogą jednak sprawić, że wyjazd stanie się znacznie ciekawszy, a ty będziesz mógł cieszyć się wspaniałymi spotkaniami przez kolejne lata.

 

Podróże dla singli: planuj

Przed podróżą w pojedynkę warto zarezerwować noclegi i dojazdy oraz stworzyć ramowy plan miejsc, które chcesz zobaczyć. W ten sposób unikniesz konieczności samodzielnego szukania zakwaterowania, co niekiedy nie jest bezpieczną opcją. Zaplanowanie całego wyjazdu jeszcze przed opuszczeniem swojego miejsca zamieszkania daje także poczucie pewności i zmniejsza stres związany z samotną podróżą. Sytuacja wygląda znacznie inaczej w przypadku zorganizowanych wyjazdów, nad którymi pieczę sprawuje biuro podróży. Jednak nawet w takim przypadku rozsądne planowanie podejmowanych czynności i wydatków może uchronić się przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami, od zostania oszukanym na biletach w konkretnej atrakcji turystycznej, aż po wydanie wszystkich pieniędzy, które miały przecież miały wystarczyć na cały wyjazd.

Podróże dla singli: gdzie jechać?

Wycieczki dla singli mogą przyjmować naprawdę różne formy, od samodzielnego zwiedzania całego odległego kraju, aż po zorganizowany wyjazd do nadmorskiej miejscowości. Wśród osób decydujących się na takie wakacje szczególną popularnością cieszą się imprezowe lokalizacje nad Morzem Śródziemnym, jednak wszystko zależy jedynie od preferencji danej osoby.

Zorganizowane wakacje dla singli są najbezpieczniejszą opcją, dzięki której nie musisz martwić się o samodzielne organizowanie transportu i noclegu, a w razie jakiegokolwiek wypadku czy innej sytuacji losowej możesz zwrócić się o pomoc do biura podróży. Jednak nawet podczas takich wyjazdów należy zadbać o własne bezpieczeństwo i zachować rozsądek. Osoby podróżujące samodzielnie często są znacznie łatwiejszymi celami dla różnego rodzaju przestępców niż grupy znajomych, w których zawsze ktoś jest w stanie zareagować natychmiast na zbliżające się niebezpieczeństwo. Takie sytuacje zdarzają się od lat i będą się zdarzać dalej, ale nie oznacza to, że samotny wyjazd musi bazować jedynie na obawie o własne bezpieczeństwo.

Oprócz zorganizowanych wyjazdów dla singli w dalekie rejony świata, osoby samotne mogą zdecydować się także na urlop w Polsce. Od spokojnych wczasów w górach, aż po nieco bardziej oblegane plaże nad Bałtykiem. Będąc we własnym kraju zwiększa się nasze poczucie bezpieczeństwa, dlatego jeśli nie chcesz jechać za granicę i siedzieć w domu, możesz zdecydować się na samodzielny wyjazd do wybranego miejsca w Polsce.