Podróże dla singli: pozostań w kontakcie

Wczasy dla samotnych mogą mieć miejsce zarówno w imprezowych częściach świata przyciągających głównie singli, jak i zupełnie innych lokalizacjach wybieranych przez całe rodziny z dziećmi. Niezależnie od miejsca, w którym zamierzasz spędzić swoje samotne wakacje, warto pozostać w kontakcie z bliskimi i znajomymi. Nie chodzi o sam fakt, że człowiek potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi, a na zagranicznych wyjazdach może być o to trudno, szczególnie, gdy nie mówimy w lokalnym języku. Pozostanie w kontakcie z rodziną zwiększa również twoje bezpieczeństwo i pozwala na zaalarmowanie odpowiednich instytucji w sytuacji, gdy spotka cię potencjalne zagrożenie.

Nie raz w historii zdarzały się przypadki, kiedy to osoba będąca na samotnym wyjeździe znikała bez śladu, a rodzina orientowała się w sytuacji dopiero po upływie terminu jej planowanego powrotu. Z tego powodu dobrym nawykiem jest ustalenie stałych pór, o których kontaktujesz się z bliskimi za pomocą telefonu czy internetu. Dzięki temu, w razie ewentualnego zniknięcia, istnieje duża szansa na zaalarmowanie właściwych instytucji już na kilka godzin po zaginięciu. Nawet jeśli myślisz, że tobie przecież nie przytrafi się taka sytuacja, weź to pod uwagę podczas wyjazdów w pojedynkę. W ten sposób uspokoisz nie tylko samego siebie, lecz także swoich najbliższych.

 

 

Podróże dla singli: nie zabieraj ciężkiego bagażu

Wakacje dla singli mogą być pięknym czasem, jednak w sytuacji, gdy zamierzasz zatrzymać się w kilku miejscach, zbyt ciężki bagaż może popsuć cały urlop. Ciąganie dużej walizki po schodach, autobusach czy lotniskach bez niczyjej pomocy jest mało komfortowe, szczególnie w sytuacji, gdy jednocześnie korzystamy z nawigacji lub wykonujemy inne czynności zajmujące drugą rękę.

Jeśli jednak musisz zabrać ze sobą duży bagaż, lepiej decydować się na walizki na kółkach. Są one znacznie wygodniejsze niż torby, a jedynym momentem, w którym musisz je podnieść są klasyczne schody oraz wkładanie bagażu do kolejnych środków transportu. W wielu hotelach znajdziesz również windy stanowiące prawdziwe zbawienie dla posiadaczy ciężkiego bagażu zakwaterowanych na najwyższych piętrach.

 

 

Podróże dla singli: zachowaj ostrożność

Podróże dla singli zwykle kojarzą się z typowo imprezowymi miejscowościami, takimi jak niezwykle popularne Rimini, Lloret de Mar czy Złote Piaski. Takie wyjazdy są świetnym pomysłem na odpoczęcie od codzienności i zaznanie prawdziwej zabawy, jednak w sytuacji, gdy wybierasz się na wakacje sam, warto zachować zdrowy rozsądek. Wszechobecne imprezy łączą się ściśle z alkoholem, którego nadmiar może przysporzyć ci poważnych kłopotów. Rozpoczynając od ryzyka zgubienia w obcym mieście, aż po zostanie okradzionym lub wykorzystanym. W miejscowościach tego typu każdego roku pojawiają się miliony turystów z całego świata, dlatego nigdy nie wiesz, na kogo trafisz.

Kwestia ta dotyczy również drinków czy nawet napojów bezalkoholowych pozostawionych bez opieki na krótką chwilę. Podróżując z dobrymi znajomymi możesz mieć pewność, że ktoś zaopiekuje się nim w trakcie, gdy ty pójdziesz, na przykład, do toalety. Podczas samotnych wyjazdów nie jest to jednak możliwe, dlatego lepiej unikać takich sytuacji i nie narażać się na dodatkowe niebezpieczeństwo. Nawet w sytuacji, gdy imprezujesz z nowo poznanymi ludźmi, których znasz zaledwie od kilku godzin.