ZOBACZ GALERIĘ >>>

 

"Będziesz chciał rzucić wszystko i wędrować!"

Chłopak z aparatem

Galeria dedykowana jest miłośnikom outdooru. Są tu skały, jeziora, zieleń i ta górska wilgoć, która pachnie przygodą i wdziera się w nozdrza, kiedy jesteś na szlaku.

Hipnotyzujące piękno europejskiej natury uwiecznia Jannik Obenhoff – niemiecki fotograf, czy jak sam o sobie mówi: „po prostu chłopak z aparatem”. Obenhoff  ma zaledwie 16 lat, fotografuje od  13 roku życia. Kiedy zdradza metrykę, wprowadza swoich rozmówców w osłupienie.

I nie chodzi tylko o techniczną stronę zdjęć, które owszem są więcej niż poprawne, ale o wrażliwość wędrowca, która pozwala mu dostrzegać urodę miejsca. Takie zdjęcia mogła wykonać tylko romantyczna dusza.

 

Natura po sąsiedzku

Nic więc dziwnego, że dla regularnej dawki podróżniczych inspiracji jego zdjęcia na Instagramie śledzi ponad 344 tys. osób.

Jannik fotografuje głównie w Alpach. Wędruje z plecakiem po górskich szlakach Austrii i i Szwajcarii. W rodzimych Niemczech odnajduje tajemnicze zamki i jeziora, podgląda mgły ze swojego namiotu. Przetarł już niejedne szlaki w bawarskich lasach.  

Z pewnością spodałoby mu się w naszych Bieszczadach. Zapraszamy!