DOBRA ENERGIA – czyli moc niespodzianek na PLAŻACH PGE

W ramach projektu na plażach nad polskim morzem w każdej z 4 miejscowości powstaną strefy edukacyjne, gdzie będzie można zgłębić wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, a w szczególności morskiej energetyki wiatrowej.

W ramach stref edukacyjnych przewidziano kilka stref tematycznych:
strefa interaktywnej edukacji, gdzie dzięki okularom VR uczestnicy przeniosą się do wnętrza turbiny wiatrowej lub korzystając z infokiosku z cyklem interaktywnych prelekcji - poznają opowieści o korzyściach, jakie niesie wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Energorower pozwoli wytworzyć energię elektryczną za pomocą własnych mięśni. 
strefa wiedzy, gdzie będzie można dowiedzieć się 10 najważniejszych rzeczy o morskich farmach wiatrowych oraz zobaczyć skalę turbin wiatrowych w otoczeniu innych rozpoznawalnych obiektów, takich jak: PGE Narodowy czy wieża Eiffla. 
strefa warsztatów i zabawy, gdzie wykorzystując prostą mechanikę i ciekawą formę wielkoformatowych gier i atrakcji, takich jak – Cornhole, czyli gry polegającej na rzucaniu woreczkiem do otworu wyciętego w specjalnej platformie, zręcznościowej gry ruchowej Twister czy gry planszowej, będzie można pogłębić wiedzę na temat morskich farm wiatrowych. 
strefa sportowa, w ramach której będzie dostępne wielkoformatowe boisko, na którym odbywać się będą turnieje - siatkówki plażowej, piłki nożnej lub przeciągania liny. Każdy weekend to także dodatkowe akcje specjalne, jak np. wizyty gwiazd sportu wspieranych przez PGE.

Gdzie można będzie znaleźć Plażę PGE?

●    USTKA wejście na plażę nr 5: 8–17.07
●    ŁEBA wejście na plażę za hotelem Łeba: 20–26.07 
●    LUBIATOWO wejście na plażę nr 44: 29.07–7.08 
●    SASINO wejście na plażę nr 51 (Stilo): 10–16.08

Projekt „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” jest organizowany w ramach działań edukacyjnych, związanych z realizacją projektu Offshore przez Grupę PGE na Morzu Bałtyckim, zgodnie z którym do 2040 roku będzie posiadać przynajmniej 6,5 GW mocy zainstalowanej w morskich farmach.

Więcej informacji znajdziecie na – https://plazagkpge.pl