Nic więc dziwnego, że touroperatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, chętnie dodają do swoich ofert parking gratis lub za połowę ceny, wyróżniając w ten sposób swoją ofertę na tle konkurencji.

Dla tych, którzy w tym sezonie pierwszy raz będą korzystać z parkingu przy lotnisku mamy kilka istotnych wskazówek. Jak wybrać parking przy lotnisku? Na co zwracać szczególną uwagę, żeby przyjazd na parking był początkiem udanej podróży a po powrocie z wakacji nie spotkała nas przykra niespodzianka? Czy warto kierować się tylko niską ceną?

Lokalizacja i odległość od lotniska
Jadąc bez nawigacji warto wybrać parking z łatwym dojazdem (np. przy głównej trasie). Należy też zwrócić uwagę czy podana odległość od lotniska nie jest liczona w linii prostej. Czasem warto wybrać parking położony dalej od lotniska ale z większą ilością aut transferowych.

Ilość aut transferowych
W przypadku większych lub dalej położonych parkingów (ponad 400 aut lub ponad 3 km) warto zwrócić uwagę na liczbę aut transferowych. Jedno auto może oznaczać wydłużony czas transferu ze względu na dłuższy czas oczekiwania na powrót auta z lotniska, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Bezpłatny transfer i wjazd na lotnisko
W przypadku parkingu położonego przy lotnisku brak transferu nie stanowi problemu, jednak w czasie niepogody spacer z walizką może być mało komfortowy. Należy pamiętać o zapisaniu numeru telefonu do obsługi parkingu w celu wezwania transferu po przylocie.

W przypadku parkingów w Pyrzowicach, należy także upewnić się, czy cena parkowania zawiera wjazd na teren Terminalu (wiele parkingów oferuje darmowy transfer pod bramę terminala, ale pobiera dodatkową opłatę za wjazd na teren lotniska). Wszystkie opłaty można w łatwy sposób porównać w serwisie www.startparking.pl

Cena
Tak jak w przypadku każdego produktu czy usługi, przy wyborze parkingu nie należy kierować się najniższą ceną, bowiem oprócz odległości od lotniska, ilości aut transferowych, zakresu wyposażenia parkingu, jest ona odzwierciedleniem jakości parkingu i obsługi klienta. Czasami warto dopłacić kilka złotych aby nie martwić się o auto i zostać miło obsłużonym przez obsługę parkingu.

Ubezpieczenie, ochrona i monitoring
Dla osób, które nie posiadają ubezpieczenia AC polecamy wybranie parkingu strzeżonego i ubezpieczonego, żeby w przypadku ewentualnej szkody otrzymać odszkodowanie. Monitoring i ochrona odstraszą potencjalnych wandali.

Zakres usług dodatkowych
Jeśli porównałeś już parkingi pod kątem powyższych kryteriów i nadal masz wątpliwości, zwróć uwagę na zakres usług dodatkowych, jak miejsca VIP, możliwość przechowania fotelika dziecięcego, naładowania akumulatora, skorzystania z toalety czy zakupu napojów i przekąsek.

Szeroką ofertę parkingów przy lotniskach znaleźć można w serwisie startparking.pl, który w większości parkingów oferuje ceny niższe niż w przypadku rezerwacji zakładanych bezpośrednio na parkingu. Każdy parking jest szczegółowo opisany, posiada dokładne mapki a najważniejsze informacje przedstawione są w formie ikonek. Wszystkie parkingi z oferty startparking.pl zlokalizowane dalej niż 500 m od lotniska zapewniają bezpłatny transfer a podawane wartości to odległości drogowe. Profesjonalne Call Center pomaga w wyborze i rezerwacji parkingu. Płatności można dokonać on-line, przelewem lub na parkingu. Klient posiada możliwość zarządzania swoją rezerwacją w trybie on-line – może zmienić datę i godzinę lub  bezpłatnie anulować rezerwację.

Na koniec DOBRA RADA! – jeśli podróżujesz z rodziną a parking jest blisko lotniska, podjedź najpierw na terminal, wypakuj walizki i odprowadź rodzinę do kolejki check-in. W czasie oczekiwania na odprawę odstaw spokojnie auto na parking.