Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Znajdują się tutaj największe europejskie i światowe coastery. Jest to obiekt łączący rozrywkę z zabawą i wypoczynkiem. Znajdziemy tu bowiem zarówno szybkie i wysokie kolejki, jak i strefy tematyczne dostosowane do wieku uczestników. Cała rodzina może także skorzystać z parku wodnego przypominającego tropikalną wyspę.

 

Parki rozrywki w Polsce

Rodzinne parki rozrywki w Polsce mają swoją historię, która rozpoczęła się w 1959 roku. W Chorzowie powstało Śląskie Wesołe Miasteczko – najstarszy lunapark. Polska może się więc poszczycić pierwszym, historycznym już parkiem rozrywki, które w latach swojej świetności ściągało na Śląsk ludzi z całego kraju.

Obecnie historyczne wesołe miasteczko funkcjonuje pod nazwą Legendia. Znajduje się na granicy Katowic i Chorzowa. Przygotowanych jest tam ponad 40 atrakcji dla całej rodziny m.in. kolejki górskie – koło widokowe i diabelska pętla, karuzele, tematyczne strefy bajkowe, część wodną i wiele innych, ekstremalnych atrakcji.

Parki rozrywki w Polsce to nie tylko wesołe miasteczka z rollercoasterami. Obecnie przyciągają one odwiedzających także mocą innych atrakcji – zarówno ze świata nauki, jak i rozrywki i wypoczynku.

Przykładem różnorodnego parku rozrywki i nauki jest JuraPark w Krasiejowie na opolszczyźnie. Na terenie całego kompleksu znajdują się ścieżki tematyczne z 250 modelami dinozaurów rzeczywistych rozmiarów. Ponadto na gości czekają: kino 5D, lunapark, plac zabaw, prehistoryczne oceanarium, tunel czasu przez który przejeżdża kolejka i plaża z wodnymi atrakcjami.

Kolejnym polskim parkiem naukowo – rozrywkowym jest JuraPark Bałtów. Odwiedzający ten park w województwie świętokrzyskim, znajdą ponad 100 modeli dinozaurów. Dla młodych uczestników przygotowano karuzele, gokarty, kino 5D, prehistoryczne oceanarium i Zwierzyniec Bałtowski. W sezonie zimowym można tam korzystać nawet ze stoku narciarskiego.

Będąc we Władysławowie warto odwiedzić Lunapark Sowiński – kolejny park rozrywki. Polska posiada sześć stacjonarnych  lunaparków, w tym właśnie to, nadmorskie wesołe miasteczko, oddane gościom w 1997 roku. Tutaj znajdziemy karuzele, kolejkę górską, dom do góry nogami, budynek strachu i park linowy. Zarówno dziecko, jak i dorosły znajdą dla siebie moc atrakcji.

W miejscowości Rabka-Zdrój znajduje się Rabkoland. Jest to typowy lunapark z karuzelami i coasterami. Cała rodzina może odwiedzić Szlak Ruchomych Figur, Muzeum Orderu Uśmiechu oraz wejść do domu do góry nogami.