Ośrodek narciarski Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau to jeden z dziesięciu największych terenów narciarskich Tyrolu. Miejsce jest nie tylko rozległe, ale też urozmaicone pod względem linii spadku stoków. Znajdą tu coś dla siebie przedstawiciele wszystkich stopni narciarskiego wtajemniczenia. A co takiego znajdą? Sprawdźmy!

 

Wiedersbergerhorn i Schatzberg

Wjeżdżając na teren narciarski mijamy malownicze wioski i drewniane domy. Dwa główne tereny, Wiedersbergerhorn i Schatzberg, łączy ze sobą kolejka gondolowa.

Schatzberg oferuje wiele czerwonych tras, natomiast po przeciwnej stronie doliny znajdziemy ambitne stoki i zasypane naturalnym śniegiem tereny do freeride’u.

Od niedawna na Wiedersbergerhornie można korzystać z trasy z pomiarem… prędkości. Dzięki temu zmierzymy swój wynik dnia, a nawet podzielimy się sukcesem z innymi - narciarze (bezpłatnie) otrzymują wykonane w czasie jazdy zdjęcie, z którego można odczytać osiągniętą prędkość.

A skoro mowa o zdjęciach. Na Wiedersbergerhornie wymyślono bezpieczny sposób na obowiązkowe selfie. Urządzono tu nowy punkt fotograficzny, który pstryka idealne selfie ze górską panoramą w tle. Zdjęcia można później bezpłatnie pobrać ze strony www.skiline.cc

 

Radość freeride’u

Doświadczeni bywalcy stoków mogą uczyć się tu freeride'owego abecadła od profesjonalistów.

Kursy trwają trzy dni i są skierowane do tych narciarzy, którzy o zjazdach już sporo wiedzą, chcieliby jednak  spróbować swoich sił w głębokim śniegu, bezpiecznie i z zastosowaniem właściwej techniki. W programie kursu praktyczne ćwiczenia w terenie i podstawy wiedzy o lawinach. (Termin: 29.02-02.03.2016).

Nowością tej zimy jest obóz freeride’owy dla zaawansowanych (od środy do piątku). Można też zarezerwować kursy indywidualne w dowolnym terminie.

 

Jeszcze tej zimy

Na Schatzbergu 12 marca odbędzie się impreza charytatywna „Lions Schneefest“. Pod tym szyldem eksperci szkół narciarskich zaprezentują swoje umiejętności. Nie zabraknie spektakularnych pokazów, a wieczorem będzie można wybrać się na imprezę w dolinie.

Rodziny natomiast od 19 marca do 10 kwietnia 2016  będą mogły skorzystać z bezpłatnych karnetów narciarskich. Warunkiem jest zakup karnetu dla jednego z rodziców na 3 lub więcej dni. Dzieci urodzone po 2000 roku  otrzymają wówczas karnet na ten sam okres gratis.

 

A jeśli nie szusowanie?

Alternatywę dla stoków stanowią w regionie zimowe szlaki wędrowne, tory saneczkarskie i narciarskie trasy biegowe.

Dodatkowo goście każdej z wiosek w dolinie Wildschönau: Niederau, Oberau, Thierbach i Auffach, korzystając z bezpłatnej karty WildschönauCard, mogą wziąć udział w wielu programach rekreacyjnych - w ofercie m.in. wycieczki z przewodnikiem po okolicach i zwiedzanie muzeów.

Polecanym celem zimowych wycieczek jest leżące na końcu doliny, przez którą prowadzi narciarska trasa biegowa i kilka przyjemnych tras spacerowych, schronisko Schönangeralm.

Podobnie przybywający do doliny Alpbachtal goście, otrzymują wraz z noclegami kartę Alpbachtal Seenland Card, z którą mogą bezpłatnie wziąć udział w programach aktywnego wypoczynku. Do wyboru wycieczki na rakietach śnieżnych, wizyta w aquaparku Wögler Wasserwelt, z kartą można skorzystać z opieki nad dziećmi i z wielu innych atrakcji.

A jest tu co podziwiać! Znajduje się tu miasto Rattenberg - najmniejsze miasto w Austrii -  oraz osiem malowniczych wsi – w tym miejscowość Alpbach, która swej drewnianej architekturze zawdzięcza tytuł najpiękniejszej wioski w Austrii!

 

 SKI JUWEL W LICZBACH

 • 145 stoków (109 km wg linii spadku)
 • 26 km niebieskich tras,
 • 54 km czerwonych,
 • 13 km czarnych,
 • 16 km nartostrad
 • 47 wyciągów
 • 8 gondoli,
 • 7 wyciągów krzesełkowych,
 • 32 orczykowe
 • 24 schroniska
 • 3 snowparki: Wiedersbergerhorn, Family Park Schatzberg, Race‘n‘Boarder Arena Niederau

Najwyższe szczyty na terenie narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau:

 • Wiedersbergerhorn, Alpbach – górna stacja kolejki na wysokości 2025 m
 • Schatzberg, Wildschönau - górna stacja kolejki na wysokości 1903 m

Więcej: skijuwel.com

  

 

 

__________________________________

Chcesz wygrać voucher na pobyt w Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau? Weź udział w SUPERKONKURSIE Travelera z okazji setnego numeru!