Japonia to kraj, który nie przestaje zaskakiwać. Dla miłośników pięknych widoków i jazdy na rowerze przygotowano tam niecodzienną atrakcję: podniebny tor dla rowerów.
 

Przypomina to troszkę rollercoaster, z tym, że zamiast wózka poruszamy się tam na specjalnym rowerze. Nie ma mowy co prawda o tak zabójczych prędkościach jak na górskiej kolejce, ale wysokość toru nad ziemią sama w sobie robi ogromne wrażenie. 
 

Zabezpieczenia? Jak najbardziej. Rowery raczej przypominają klatki na kołach, a jeżdżący nimi mają pasy bezpieczeństwa. Mimo wszystko podróż na dużej wysokości w takim pojeździe musi dostarczać sporo emocji. A jedną z nagród dla odważnych jest najpiękniejsza panorama z widokiem na Wielki Most Seto. 
 

Zobaczcie sami.
 

A jeśli jeszcze mało wam wrażeń polecamy jeszcze jedno miejsce. Ale tutaj nie ma miejsca dla strachliwych. W parku Eden Nature Park na Filipinach znajduje się atrakcja polegająca na jeżdżeniem rowerami (tym razem regularnymi) po wysoko zawieszonych linach. Tak jest: rowerem po linie. Na szczęście z zabezpieczeniem. 
 

Mielibyście odwagę spróbować?