Sint Maarten – Lądując w porcie lotniczym Princess Juliana przelatujący nisko nad głowami Boeing 747 robi wrażenie na obserwatorach zgromadzonych na plaży Maho. Ten pokryty białym piaskiem obszar, leżący po holenderskiej stronie tej karaibskiej wyspy – reszta należy do Francji - stanowi popularny punkt obserwacji samolotów.Hiszpania – Ślizgając się na brzuchu w pomidorowym potoku, młody mężczyzna celebruje festiwal La Tomatina w Buńol 26 sierpnia 2009 roku. Jest to trwająca około godziny walka na pomidory, na którą w zeszłym roku zużyto ponad 125 ton warzyw.

Portugalia – w pobliżu Azorów, tuż pod oświetloną słońcem powierzchnią Atlantyku, kaszaloty dryfują w pozycji pionowej. Naukowcy uważają, że takie „dryfowanie z prądem” jest formą wspólnej drzemki. Ten gatunek potrzebuje najmniej snu spośród wszystkich ssaków.


Kosowo – We wsi Donje Ljubinje lokalna tradycja nakazuje malowanie twarzy panny młodej, aby zapobiec złemu losowi. Po ceremonii zaślubin, kobiety z rodziny męża zmywają malunki z twarzy Rasimy Biljibani.

Szwajcaria – Poszukiwacze sensacji przechadzają się we wnętrzu kręgu zbożowego wygniecionego na polu pszenicy w Corcelles-près-Payernew w 2007 roku. Krąg o średnicy ok. 60 metrów, został zauważony przez szwajcarskiego pilota wojskowego przelatującego na regionem Broye.  

Kamerun – w centrum ratunkowym Sanaga-Yong, kilkanaście szympansów tworzy galerię żałobników spoglądając jak Dorothy – ukochana samica, która zmarła tuż przed pięćdziesiątym rokiem życia z powodu wady serca – jest przenoszona na swoje miejsce pochówku.


Antarktyda –Emanując charyzmą na pięciostopniowym mrozie, mierzący prawie metr pingwin cesarski pozuje do zdjęcia na paku lodowym na Morzu Amundsena. Fotografowie wybrali się na miesięczny rejs na pokładzie rosyjskiego lodołamacza.  


Antarktyda - Klify o wysokości ponad 30 metrów wyznaczają krawędź  lodowca szelfowego Rossa, pokładu lodowego wielkości Francji połączonego z wybrzeżem Antarktydy. Rysy na jego powierzchni mogą wskazywać na miejsce, w którym oddzieli się od niego kolejna góra lodowa.


Japonia – ozdobione chromem i błyszczącymi neonami, duże auta z całej Japonii lśnią na pokazie samochodów ciężarowych w Prefekturze Aichi. Znane jako dekotora, na co dzień w większości służą do pracy – jednak podczas dłuższych tras, wszystkie ozdobne światła są wyłączane.