Fani piłki nożnej szukający zakwaterowania w stolicy Portugalii na dzień 24 maja mogą spodziewać się, iż średnia cena za pokój hotelowy typu double standard sięgnie aż 5469 zł, co stanowi niewyobrażalnie wysoki wzrost (+1202%) w stosunku do miesiąca kwietnia, kiedy to średnia cena za taki sam pokój wynosiła w tym mieście 455 zł.
 
Na początku kwietnia średnia cena zakwaterowania w Lizbonie na dzień finału wynosiła 1505 zł – kwota ta została wyliczona na podstawie informacji pochodzących z ponad 150 stron rezerwacyjnych i hoteli o różnych standardach. W ostatnim tygodniu miesiąca było to już 2430 zł - co stanowi wzrost wysokości 161% w przeciągu 3 tygodni - natomiast na początku maja sięgnęła ona rekordowych 5469 zł i utrzymuje się na podobnym poziomie. Oznacza to, iż jedynie w przeciągu ostatniego tygodnia miesiąca ceny podniosły się o 146%.
 
Jak wynika z danych trivago.pl poza Portugalczykami, narodowościami, które najczęściej poszukują zakwaterowania w Lizbonie w dniach 22-24 maja są Hiszpanie, Duńczycy oraz Irlandczycy. Polacy plasują się na 11. miejscu.