Kraków... dawna stolica Polski, siedziba słynnego smoka wawelskiego i miasto królów, które rocznie przyciąga miliony turystów z całego świata. Niezależenie od tego, czy do Małopolski przyjeżdżamy na tzw. city break lub wyjazd służbowy, ważny jest wybór odpowiedniego hotelu. Jeśli wciąż szukacie właściwego obiektu, gdzie połączycie przyjemne z pożytecznym, mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia. 

ibis Styles w Krakowie

Kraków był pierwszym polskim miastem, w którym liczba baz noclegowych przekroczyła magiczna barierę stu. Szacuje się, że aktualnie jest ich niemal 200. Jednym z nich jest zlokalizowany przy ulicy Mogilskiej – w niewielkiej odległości od centrum, a także dworca PKP, Tauron Areny i Ogrodu Botanicznego UJ – hotel ibis Styles Kraków Centrum.

Obiekt otworzył swoje drzwi dla pierwszych gości we wrześniu 2021 roku, na których czeka ponad 250 nowoczesnych i komfortowych pokoi rozmieszczonych na siedmiu piętrach. Motywem przewodnim była bogata historia Krakowa, okolic i nie tylko, a także rozwój miejscowej kultury, tradycji i sztuki. Tym samym obiekt jest wyjątkowym miejscem dla pasjonatów designu i architektury. 

Materiał prasowy

– Przy wyborze motywu przewodniego dla naszego hotelu zainspirowaliśmy się rozwojem kultury społecznej zapisanej m.in. w literaturze, sztuce czy tradycji. Na przestrzeni wieków Kraków urósł do miana kolebki polskiej kultury, a lokalną tradycję i historię po dziś dzień widać na każdym kroku – zaznacza Anna Mida, dyrektor hotelu. 

I dodaje: W wykorzystaniu nowoczesnego i kreatywnego designu oraz dbałości o każdy detal chcemy oddać ukłon dla naszego dziedzictwa i historii, zapraszając wszystkich do zanurzenia się w niej krok po kroku. Dzięki temu każdy gość odwiedzający nasz hotel może przeżyć niezapomnianą przygodę odkrywając kolejne symbole i z przyjemnością będzie wracał do naszego hotelu, pozostawiając swoje własne ślady w dawnej stolicy Polski. 

Co czeka na gości?

Zgodnie z motywem przewodnim, ślady historii i kultury są w wysublimowany sposób włączone w wystrój przestrzeni wspólnych hotelu oraz pokoi. Naprzeciwko wejścia do hotelowej restauracji znajduje się tablica ogłoszeniowa dla lokalnej społeczności, a także miejsce wymian.

To przestrzeń, w którym wszyscy odwiedzający hotel mogą wymieniać się książkami, płytami, winylami czy np. sadzonkami roślin. W ten sposób ibis Styles Kraków Centrum chce zachęcać ludzi do interakcji, wymiany poglądów i zaangażowania w lokalną kulturę.

Materiały prasowe

Kolaż złożony z artykułów codziennego użytku z poprzednich epok zachęca do refleksji nad przeszłością w zabawny i angażujący sposób. Z kolei cytaty uznanych poetów związanych z Krakowem, Wisławy Szymborskiej czy Czesława Miłosza, inspirują do spojrzenia na rzeczywistość z innej perspektywy. Dodatkowo, napisy rozmieszczone na podłodze nie tylko pozwalają odnaleźć się w hotelowej przestrzeni, ale zawierają dodatkowe informacje czy wskazówki, które rozjaśnią każdy dzień.

Zaszyfrowane w alfabecie Morse’a przekazy ukryte są niemal na każdym kroku w hotelu. Nieodłącznymi elementami spajającymi cały design są ślady człowieka w postaci odcisków dłoni, odwzorowania linii papilarnych na hotelowych wykładzinach czy ludzkiego pisma.

Materiały prasowe

Jednak w ibis Styles nie zabrakło także śladów nowoczesności w postaci rozwiązań rodem z przyszłości, takich jak stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Do dyspozycji gości jest także nowoczesna przestrzeń konferencyjna z boardroomem dostosowanym do szkoleń i spotkań biznesowych oraz pierwszy w Polsce koncept restauracyjny – CHILL#53 cafe&bar.

Goście odwiedzający ibis Styles Kraków Centrum, jak i wszyscy mieszkańcy Krakowa mogą zrelaksować się w zupełnie nowej przestrzeni wspólnej, zaprojektowanej w myśl pierwszego w Polsce konceptu CHILL. Restauracja i bar stylistyką nawiązują do klimatu kameralnych tętniących życiem kawiarenek.

Ideą, jaka przyświeca nowej koncepcji jest stworzenie wielofunkcyjnego miejsca, które zmienia się w ciągu dnia, pozwalając gościom rozkoszować się poranną kawą w relaksującej atmosferze, zaś wieczorem spędzić chwilę przy kuflu rzemieślniczego piwa czy lampce lokalnego wina. Aranżacja przestrzeni w otwartym stylu podkreśla poczucie wspólnoty i stwarza klimat, w którym każdy może spędzić czas na pracy, spotkaniach, ulubionym posiłku czy relaksie.

Co więcej, CHILL#53 cafe&bar działa także jako rzemieślnicza kawiarnia o rustykalnym i organicznym charakterze, gdzie każdy może rozkoszować się doskonałym wyborem kawy, herbaty czy innych napojów. ibis Styles Kraków Centrum współpracuje z lokalnymi partnerami, oferując gościom kawę wypalaną w Krakowie, która jest dumą tego miejsca. Z kolei restauracja oferuje szerokie menu lokalnych potraw czy inspirowane Krakowem bajgle, w tym kanapki z pastrami, i przekąski.

Źródło: materiał prasowy