Takiego zamku nie powstydziłyby się nawet księżniczki Disney’a. Położony w województwie opolskim monumentalny obiekt zachwyca baśniową architekturą. Skrywa 365 pomieszczeń i 99 wież zbudowanych z rozmachem i fantazją. Bajkowego uroku dodały mu kolejne przebudowy, które odbywały się na przestrzeni kilku wieków.

To miejsce naprawdę wyjątkowe. Ze świecą szukać innego zamku w Polsce, który mógłby  pochwalić się oryginalną architekturą zachowaną w 90 procentach! Zabytkowe wnętrza części reprezentacyjnej można zwiedzać z przewodnikiem. W czasie spaceru po komnatach   usłyszysz zamkowe legendy i zachwycisz się widokami, jakie rozpościerają się z zamkowych wież na okolice.

Pragniesz przygody? W Mosznej organizowane jest też „ekstremalne zwiedzanie” – które obejmuje zgłębianie tajemnic podziemnych korytarzy, eksplorację mrocznej krypty i niedostępnych wcześniej pomieszczeń.

Nie bez powodu motto tego miejsca brzmi: „historia bez barier”. Odbywają są tu niesztampowe warsztaty dla małych i dużych, takie jak Bajkowa Akademia czy Akademia Pana Hrabiego.

Ponadto do zamku przylega rozległy park, po którym można spacerować w otoczeniu kilkusetletnich dębów i lip oraz okazałych rododendronów i azali. W sąsiedztwie zamku funkcjonuje stadnina koni, która organizuje rajdy konne. Jest co robić!

Każdy, kto pragnie poczuć się jak hrabia, może zatrzymać się w pałacowym hotelu.  Zabytkowe apartamenty o powierzchni nawet do 150 m2;, utrzymane są w dawnym stylu. Co powiesz na kąpiel w marmurowej wannie z duchem? Żaden szanujący się zamek nie może przecież obyć się bez ducha! Na gości czeka też salon odnowy biologicznej, sauna i siłownia. Dania serwowane w neobarokowej restauracji powinny zaspokoić nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Obiekt otrzymał Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagroda stanowi gwarancję wysokiej jakości. Przyznawana jest tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom. I taki jest bajkowy zamek 99 wież.