Kolaż z podróży

Anna Pajerska nie pierwszy raz pokazuje nam, jak kolorowy jest otaczający świat. W podróż rusza z aparatem. W miastach, które zwiedza, szuka motywów przewodnich. Jak w Londynie, w którym zainspirowały ją kolorowe drzwi.

Fotografce udało się stworzyć kolejny kolorowy kolaż - tym razem z wyspy Burano.  – Miejsce jest niezwykłe. Już krótki spacer po wyspie pozwala się poczuć jak w innym świecie – mówi Pajerska.

 

Odcienie Burano

Ta - położona w pobliżu Wenecji - wyspa słynie z przemysłu koronkowego i bajecznie pomalowanych domów. Tylko nazywając ich odcienie, można by napisać książkę!

Kolory domów na Burano rzadko się powtarzają, a wszystko za sprawą przemyślanej polityki lokalnych władz. Mieszkańcy, by pomalować własny dom, muszą zwrócić się do urzędu o pozwolenie, a do podania dołączyć próbkę farby. Dzięki tej metodzie Burano wygląda wyjątkowo i jego architektura nie ma nic wspólnego z nudą.

I to właśnie kolorowe domy Burano zainspirowały Pajerską.  - Postanowiłam pokazać ich piękno, zbierając je w całość – mówi fotografka. Zestawione w kolaż robią wrażenie!