Najlepsze festiwale świata: Donauinselfest (Austria)

Donauinselfest uznawany jest za największy festiwal muzyczny na świecie. Szacuje się, że co roku przyciąga ponad 3 miliony osób, spragnionych kilkudniowej rozrywki na najwyższym poziomie.

Festiwal odbywa się w stolicy Austrii, w Wiedniu, zwykle w drugiej połowie czerwca, i trwa 3 dni. Listę artystów organizatorzy ogłaszają zazwyczaj pod koniec czerwca. A kto już do tej pory pojawił się na scenach Donauinselfest? Między innymi Taio Cruz, Anastacia, Robin Schulz,  Amy Macdonald, Cro, Michael Bolton, Antilopen Gang i wielu innych. Jak widać, muzyka jest różnorodna i każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Ciekawostką jest, że nazwa festiwalu dosłownie tłumaczona jest jako "Festiwal na rzece Dunaj". Nie jest to przypadek, bo ta organizowana z dużym rozmachem impreza muzyczna odbywa się na wyspie usytuowanej na przepływającym przez Wiedeń Dunaju. To między innymi ze względu na malowniczą lokalizację warto rozważyć zakup biletów na to wydarzenie.

Najlepsze festiwale świata: Tomorrowland (Belgia)

Festiwale muzyczne na świecie byłyby niekompletne bez Tommorowland. To gratka dla wszystkich fanów elektronicznej muzyki tanecznej i - dla wielu osób - punkt obowiązkowy na letniej mapie muzycznych festiwali. Zazwyczaj już po kilku godzinach od ogłoszenia daty wyczerpuje się pula dostępnych biletów i właśnie to może świadczyć o niezwykłej popularności belgijskiej imprezy, zapoczątkowanej w 2005 roku.

400-tysięczny tłum festiwalowiczów z ponad 220 krajów co roku gromadzi się na malowniczych wzgórzach miejscowości Boom, by wspólnie przeżywać muzyczno-taneczną ucztę. Ale rytm, muzyka i wspaniała atmosfera to nie jedyne atuty Tomorrowland. Idea festiwalu nawiązuje bowiem do holistycznego związku z naturą. Organizatorzy starają się uświadomić ludziom, jak ważne jest "dziś" w kontekście kształtowania "jutro". Co roku pojawia się więc nowe inspirujące motto, które przypomina o najważniejszych założeniach festiwalu.

Kto do tej pory pojawił się na Tomorrowland? Najlepsi DJ-e i artyści z całego świata, m.in. Swedish House Mafia, David Guetta, Martin Garrix czy Chainsmokers. Idealna propozycja dla tych, którzy lubią bawić się do białego rana.