5. Wenecja

Na piątym miejscu znalazła się Wenecja – w porównaniu do zwykłego weekendu, przed Dniem Świętego Walentego liczba hotelowych rezerwacji wzrasta tam o 12%. Nic w tym dziwnego, skoro na myśl o przepłynięciu gondolą przez Canal Grande i podziwianiu weneckich pałaców, które liczą sobie nawet 700 lat, serce od razu bije szybciej. Warto jednak pamiętać, że taki rejs to dość kosztowny wydatek – cena za półgodzinny kurs oscyluje wokół 70 euro, a im bliżej zachodu słońca, tym bardziej wzrasta.

 

4. Rzym

Wenecję wyprzedził Rzym z wynikiem 16% wzrostu rezerwacji. Można więc śmiało powiedzieć, że Włochy to najbardziej walentynkowy kraj w Europie i to w nim, sumując statystki Wenecji i Rzymu, statystycznie rzecz biorąc, ludzie najczęściej mówią sobie „kocham cię” (lub „ti amo”, jeśli chcieć wczuć się w klimat języka włoskiego).

 

3. Wiedeń

Wiedeń to miasto idealne na krótki, ale romantyczny i elegancki wyjazd. Wieczór w Operze, spacer "nad pięknym modrym Dunajem" i tort Sachera zachęciły turystów na tyle, że Wiedeń zanotował wzrost rezerwacji na poziomie 22%.

 

2. Paryż

Drugie miejsce na liście miast miłości zajął Paryż, w którym liczba rezerwacji hotelowych w okresie Walentynek wzrasta aż o 35%. Zakochanych do stolicy Francji przyciąga przede wszystkim myśl o romantycznych chwilach na szczycie Wieży Eiffla. O ile jednak sam wjazd na nią nie jest aż tak dużym wydatkiem (17 euro za osobę), o tyle koszt kolacji na szczycie Wieży Eiffla może zburzyć przyjemny klimat – cena posiłku dla dwojga waha się między 180 a 250 euro.

 

1. Praga

W tym roku to właśnie Praga stała się ulubioną przystanią dla zakochanych par.To właśnie stolica Czech cieszy się największym wzrostem popularności wśród wyjeżdżających z okazji 14. lutego - liczba miejsc zarezerwowanych w hotelach wzrasta tam nawet o 67%. Na tak wysoki wynik Pragi złożyły się atrakcje miasta (wędrówki po zaułkach romantycznych uliczek, oryginalna kuchnia i niebanalne poczucie humoru) oraz konkurencyjne, niewysokie ceny. Koszt trzygwiazdkowego pokoju w stolicy Czech zaczyna się od 20 euro (tylko o 3 euro więcej niż wjazd na Wieżę Eiffla!), a najtańsze, pięciogwiazdkowe hotele mogą w najlepszym przypadku kosztować 57 euro.

 

Źródło: www.hrs.com