Ipanema (Brazylia)

Druga, obok Copacabany, najsłynniejsza plaża w Rio de Janeiro. Miejsce narodzin  stringów – w latach 70. ubiegłego stulecia to właśnie tu kobiety po raz pierwszy odsłoniły pośladki. Rozsławiona dzięki bossa novie wszech czasów –  The Girl from Ipanema, która w latach 60. podbiła muzyczny świat.

Phi Phi (Tajlandia)

Niezamieszkana wysepka na obrzeżach południowej Tajlandii. Jeżeli gdzieś szukać raju, to właśnie na Ko Phi Phi.  Jej urok docenił przemysł filmowy, decydując się na nakręcenie tu słynnej Niebiańskiej plaży z Leonardo DiCaprio. Wyspa to także idealne miejsce dla nurków, na których czekają niezwykłe rafy koralowe.  

Saint-Tropez (Francja)


Zacumowane w porcie jachty, luksusowe hotele i powszechnie znana słabość do tej niegdyś skromnej rybackiej wioski, jaką przejawia Brigitte Bardot, ściąga tu co roku rzesze turystów.

Chałupy (Polska)

Niegdyś niewielka wioska rybacka na półwyspie helskim, która zyskała popularność dzięki Zbigniewowi Wodeckiemu i jego popularnej w latach 80. piosence Chałupy welcome to. Dawniej stolica polskiego naturyzmu, dziś kitesurfingu.

Goa (Indie)

Kultową plażą okrzyknięto ją w latach 60. ubiegłego wieku, gdy stała się mekką hipisów. Niektóre dzieci kwiaty, dziś już z siwymi włosami, nadal tu mieszkają, handlując na straganach lub prowadząc knajpki. Oprócz bezchmurnego nieba znaleźć tu można malownicze zatoczki i spróbować egzotycznych owoców prosto z drzewa.

Miami (USA)

Obowiązkowy punkt podczas wizyty na Florydzie, nie tylko dla miłośników serialu  Policjanci z Miami. Spotkać tu można hollywoodzkie sławy, a nocne szaleństwo miasta potrafi przyprawić o zawrót głowy. Oprócz barów, butików, restauracji i dyskotek na gości czekają luksusowe hotele, które troszczą się o spełnienie wszystkich zachcianek klientów. Plaża Miami stała się inspiracją dla wielu artystów, m.in. Willa Smitha czy Pitbulla. Uwaga: jedno z nielicznych miejsc w USA, gdzie można się opalać topless!