Metoda „na wnuczka”, przekręt „mandat” czy fałszywe e-recepty. Oszuści na każdy możliwy sposób próbują wzbogacić się kosztem innych. Niestety, mimo apeli wielokrotnych apeli policji media często informują o kolejnych przypadkach wyłudzeń i kradzieży. Jak się okazuje, na celowniku złodziei znaleźli się także pasażerowie linii lotniczych, przed czym przestrzega lotnisko Chopina w Warszawie. 

Lotnisko Chopina ostrzega przed oszustami

Lotnisko Chopina w Warszawie za pośrednictwem mediów społecznościowych wystosowało apel do wszystkich pasażerów. Z facebookowego wpisu możemy się dowiedzieć, że coraz więcej oszustów podszywa się w sieci pod największy port lotniczy w Polsce. Fałszerze uruchamiają oferty sprzedaży bagażu zagubionego, próbując w ten sposób wyłudzić dane podróżnych.

– Powstają fałszywe profile naszego lotniska, które uruchamiają oferty sprzedaży bagażu zagubionego – czytamy na oficjalnym profilu lotniska (Lotnisko Chopina) na Facebooku. 

Przedstawiciele warszawskie lotniska zaznaczają, że nigdy nie prowadzili sprzedaży zaginionych bagaży. Każda walizka pozostawiona bez opieki trafia w ręce odpowiednich służb, które zabezpieczają i sprawdzają zawartość zgubionego bagażu. – Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi – zaznacza stołeczny port. 

Dotychczas udało się zidentyfikować cztery fałszywe profile. Są to: 

  • Warsaw Chopin Airport
  • Lotnisko Okęcie
  • Frederic Chopin Airport
  • Warsaw Chopin Airpor

Każdy z pasażerów, który otrzymał tego typu wiadomość, proszony jest o bezpośredni kontakt z biurem obsługi lub wiadomość prywatną na Facebooku. 

– Prosimy, jeśli natrafisz na fałszywy profil i ofertę sprzedaży bagażu, daj nam znać w wiadomości prywatnej! – apeluje lotnisko w Warszawie. 

Rekordowe lato lotniska Chopina

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w kraju. Tylko w tegorocznym sezonie wakacyjnym obsłużyło ponad 7,5 mln pasażerów, co jest absolutnym rekordem. 

– W całym sezonie wakacyjnym, czyli od czerwca do końca września, z usług stołecznego portu skorzystało łącznie 7 559 144 osoby. To wynik lepszy o ponad 27 tys. od wyniku rekordowego lata 2019 roku – chwali się warszawskie lotnisko. 

Przypomnijmy, że w 2022 roku stołeczny port odprawiło niemal 14,5 mln podróżnych. Najlepszym miesiącem okazał się wówczas lipiec, gdy kontrolę bezpieczeństwa przeszło blisko 1,7 mln podróżujących. Z kolei najmniejszą miesięczną liczbę pasażerów odnotowano w lutym – niespełna 600 tysięcy.

Źródło: Facebook Lotnisko Chopina