Dlaczego przepłacamy? Odpowiedź jest prosta - po prostu kupujemy je za późno. Według danych zgromadzonych przez Skyscanner powstał ranking 31 państw, z których podróżujący w ubiegłym roku najwięcej wydali na bilety lotnicze, kupując je zbyt późno.
 

Na pierwszym miejscu znaleźli się Rosjanie. Polska uplasowała się na 20. miejscu, mogąc zaoszczędzić w sumie około 170 mln zł w skali całego roku. Co ciekawe najlepsi w oszczędzaniu są Słoweńcy.
 

Źródło: SkyScanner
 

Kilka rad dla szukających połączeń
 

Doświadczony podróżnik wie, że w przypadku rezerwacji biletów obowiązuje zasada: im wcześniej, tym większa szansa, że cena będzie korzystniejsza niż na kilka czy kilkanaście dni przed planowanym wylotem.
 

- Rezerwując bilet na 10 tygodni przed podróżą koszt przelotu może spaść o 16% w stosunku do średniej ceny i o niemal 30% w porównaniu do ceny biletu zakupionego na tydzień przed urlopem. – mówi Magdalena Greloff, Country Manager w Skyscanner Polska – Budujące jest to, że Polacy coraz częściej trzymają się tej zasady.
 

Z raportów firmy wynika, że najbliżej rekomendowanej liczby tygodni są Warszawiacy. Dokonują oni rezerwacji średnio 63 dni przed urlopem. Na drugim miejscu plasują się mieszkańcy Krakowa z liczbą 55 dni, a na trzecim mieszkańcy Poznania, rezerwujący przelot średnio 54 dni przed podróżą. 
 


 

Źródło: SkyScanner