Czyste, pełne jodu powietrze, orzeźwiająca morska bryza, zielone lasy, malownicze wydmy, złoty piasek – to wszystko oferuje Krynica Morska. Morze, a właściwie Zatoka Gdańska, oblewająca plażę od północy to idealne miejsce dla żeglarzy oraz miłośników windsurfingu. Co roku do Krynicy Morskiej przyjeżdżają liczni turyści, jednak pomimo dużej popularności, jaką cieszy się to miejsce, nie czuje się tu wielkiego tłoku.

Rozbudowana baza noclegowa oraz pełne zaplecze turystyczne zapewniają wygodę podczas odpoczynku. Na plaży można znaleźć wypożyczalnie sprzętu wodnego, przebieralnie, bary i inne atrakcje. Wiecznie zielone lasy i ścieżki przyrodnicze zapewniają natomiast chwile wytchnienia i są okazją do zobaczenia niezwykłych gatunków roślin i zwierząt. Jedną z atrakcji Krynicy Morskiej są dziki, które można spotkać nawet w centrum miasta.

 

Krynica Morska: gdzie leży?

Krynica Morska to miasto w województwie Pomorskim. Wyróżnia się oryginalnym położeniem na wąskim pasku lądu – Mierzei Wiślanej, między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską. Krynica Morska jest jedynym miastem na mierzei, a cały jej obszar znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.

Ile mieszkańców ma Krynica Morska? Według danych GUS jest to niewiele ponad 1300 osób. To jedno z najmniejszych miast w Polsce pod względem liczby ludności mieszkającej tu na stałe. Natomiast liczba turystów, którzy odwiedzają tą nadmorską miejscowość to około 300 tysięcy rocznie. Zdecydowana większość z nich przyjeżdża tu w sezonie letnim.

Planujących letni urlop turystów interesuje jaka pogoda w Krynicy Morskiej panuje najczęściej. Najlepsze miesiące na wyjazd to czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. W tym okresie zdarzają się nawet 30-stopniowe upały, a woda w Bałtyku osiąga maksymalną temperaturę 16-17°C. Wiejący od morza wiatr w upalne dni przynosi przyjemne orzeźwienie, jednak w chłodniejsze dni, a także w miesiącach zimowych sprawia, że odczuwalna temperatura jest jeszcze niższa.

Specjaliści stwierdzili, ze klimat Krynicy Morskiej jest korzystny dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego, układu krążenia czy alergie skórne. Najdogodniejsze warunki dla klimatoterapii panują w okresie od marca do października.