Oto lista wyróżnionych osób:

  • Weronika Bisha za komentarz: 
Moja uwaga skupia się na zdjęciu „Barwy zmierzchu”. Patrzę na nie i przypominam sobie o tym, że życie może stać się bajką, jeśli tylko dostrzeżemy jego kolory. Mała, ciemna, smukła postać, za pewne Łowca Zachodów Słońca, kreśląc kręgi na wodzie, uświadamia mi, że po barwy możemy sięgnąć i mieszać je, mącić, nie być wobec nich bezsilnymi – to tak jak w życiu: być kowalem swojego losu, wypełniać własną historią i jednocześnie delektować się chwilą a później zamknąć ją w szafie swych wspomnień, powracając do niej ilekroć będzie potrzeba.
Drukuję to zdjęcie i marzę o podróżach. O Dominikanie. O tym, aby zatopić się w różnych odcieniach czerwieni.
Myślę, że ta fotografia ma w sobie moc. Wieszam ją na swojej tablicy i zdaję sobie sprawę, że ona motywuje mnie do działania – do podjęcia kolejnych kroków i kolejnych łowów.
Podnoszę oczy i  wpatruję się w tych parę uwiecznionych w obiektywie sekund – ileż one są warte! A ludzie potrafią godzinami gapić się w ekran telewizora tudzież komputera podczas gdy na świecie dzieją się cuda.
Podoba mi się to zdjęcie. Wszystko na nim jest idealne.
Wybrane zdjęcie znajdziecie tutaj
  • Ewelina Łach za komentarz:
Zdjęcie to zaparło mi dech w piersiach z powodu magicznego przesłania. Pokazuje ono jak potężna jest przyroda - wielkie chmury o fascynująco mocnych rysach. Woda - pierwiastek życia, otacza wszytko dookoła, odbijając otoczenie. Dodatkowo niezwykła barwa, gra światła. No, i człowiek trochę samotny, trochę bezsilny, ale jednak połączony z naturą. Wybrane zdjęcie znajdziecie tutaj
  • Kasia Boniecka za komentarz:
Wielki Konkurs Fotograficzny ma kilka kategorii. Każda przedstawia zupełnie inny aspekt otaczającego nas świata. Nie liczy się tutaj już tylko technika i pomysł na fotografię, ale także przekaz. "Krajobraz"
każe nam zatrzymać się na chwilę i zauważyć niewyobrażalne piękno natury, która często jest niedoceniana. "Adventure" namawia do oderwania się od szarej rzeczywistości i zrobienia czegoś nowego i szalonego. A "Ludzie"? Moim zdaniem ta kategoria chce nam coś przypomnieć...
Przypomnieć jakąś zapomnianą przez wielu ideę. Ludzie nie wierzą już w swoje marzenia. Nie walczą o nie, bo są przekonani, że to nie ma sensu.
Błahostki stają się dla nich murem nie do przeskoczenia. Ta fotografia krzyczy wręcz: "Twoje marzenia czekają na Ciebie! One są do osiągnięcia!". Nie widzę twarzy sfotografowanego człowieka. Nie wiem jak wygląda. A mimo wszystko wiem, że dogonił swoje uciekające marzenia.
Wiem także, że przeszedł wiele i wcale nie było mu łatwo. Były wzloty i upadki. Bywały chwile, kiedy nie miał siły do walki. Jednak prędzej czy później podnosił się i kroczył dalej. Czy wygrał dzisiejszy wyścig? Tego nie wiem. Jednak jestem przekonana, że jeśli nawet go przegrał, będzie walczył i trenował, aż w końcu osiągnie zamierzony cel. Bardzo spodobała mi się przedstawiona fotografia, bo nie skupiła się na danym człowieku, ale na idei, którą się on kieruje. Myślę, że to zdjęcie może zainspirować wielu ludzi do pewnych zmian w życiu.
Wybrane zdjęcie znajdziecie tutaj
  • Michał Jankowski za komentarz:
Łatwo było stwierdzić, że bardzo dużo zdjęć z zeszłorocznego konkursu fotograficznego mi się podoba. Jednak, żeby wziąć udział w tym konkursie należy uzasadnić wybór tylko jednego z nich.
Wśród wielu fantastycznych i nie mniej inspirujących fotografii, które zobaczyłem, zdecydowałem się wybrać to zatytułowane "Jesień Życia" (wykonane przez użytkownika anathema).
Dla mnie to coś więcej niż zwykła fotografia. To fragment naszego świata zamkniętego w obiektywie aparatu. Opowiada on historię, pokazuje to co ukazało się oczom jego autora i to, co popchnęło go do zrobienia zdjęcia.
"Jesień Życia" to nie zdjęcie Indian z Ameryki Południowej czy ludzi zamieszkujących dzielnice Delhi. Nic co mogłoby nas zszokować, pokazać coś innego czy w inny sposób zainteresować. Ta fotografia to tylko dwoje starszych ludzi siedzących na ławce w zwykły jesienny poranek.
Magia tego zdjęcia - jak większości moich ulubionych fotografii NG, zamknięta jest w człowieku, bo to człowiek jest niezgłębionym "obiektem" inspiracji wielu fotografów i to on potrafi nas wzruszyć,
rozbawiać czy zasmucić. Autor fotografii bardzo trafnie nazwał wykonane przez siebie zdjęcie.
"Jesień Życia" ludzi - prawdopodobnie złączonych wspólną przeszłością i mających wspólną historię, otoczonych żółto-pomarańczowymi liśćmi spadłymi z pobliskich drzew.
To jest to za co kocham fotografię. Pokazuje historię zwykłego człowieka, o której nigdy bym nie usłyszał, a którą mogę zobaczyć.
Wybrane zdjęcie znajdziecie tutaj
  • Monika Podsiadło za komentarz:
Spośród niezliczonej ilości zdjęć wybrałam jedno ... znaczenie światła nocą nabiera innego wymiaru kiedy nieoczekiwanie zaczyna nam go brakować... Pięknie oświetlona ulica. Latarnie odbite w mokrych chodnikach ulicy Długiej. Ostatni spacerowicze każdy zmierzający we własnym kierunku z własnym celem przeszłością i przyszłością. Drogę oświetla wciąż jeszcze jasne choć już zmęczone błękitem niebo...cud...jutro rozświetli się na nowo, nowymi kolorami...spokój i
cisza.
Wybrane zdjęcie znajdziecie tutaj Gratulujemy! Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w naszych konkursach.