Do redakcji National-Geographic.pl napłynęło bardzo wiele zdjęć, które zrobiliście w czasie podróży. Każdy z Was miał inny pomysł na pokazanie tego co zobaczył w ich trakcie. Były urocze widoki, napotkani ludzie i wydarzenia.  Jury redakcyjne - po zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi pracami - postanowiło nagrodzić następujące zdjęcia: I miejsce - zdjęcie Nicość (autor: shawrus) Uzasadnienie: Bardzo prosta i oszczędna kompozycja. Kadr pozbawiony wszelkich elementów, mogących odciągnąć uwagę widza od głównego tematu. Wszystkie detale są w pełni zintegrowane w kompozycji, nierozproszone po obrzeżach kadru.
Zdjęcie charakteryzuje się wyraźnym punktem ciężkości, który przyciąga uwagę.
Monochromatyczna postać ujęcia dodatkowo podbija atmosferę, na którą wpływ ma również miękkie światło. II miejsce - zdjęcie Malediwy (autor: adamczyk) Uzasadnienie: W fotografii pejzażu z powodzeniem sprawdza się prosta graficzna kompozycja.
Gra linii, barw, światła oraz cieni. Mała ilość elementów, które wspólnie sprawiają dobre wrażenie. Subtelne kolory podbijają walory graficzne a postać dostarcza wrażenie skali całego planu. III miejsce - zdjęcie Na swoim (autor: stendar_wulf) Uzasadnienie: Portret reportażowy ma na celu dostarczyć wystarczającą ilość informacji dotyczących postaci fotografowanych. Dzieci przy pracy to jeden z bardziej wzruszających tematów, często wykorzystywanych w pracach wielu wybitnych fotografów. Punkt widzenie obrany przez autora zdjęcia, z pozycji dorosłego, podbija efekt emocjonalny związany z młodym bohaterem. Wyróżniliśmy również kilka zdjęć. Można je znaleźć tutaj Gratulujemy wszystkim pomysłowości. Zapraszamy do konkursów - niedługo pojawią się nowe.