Gwar, tłum, z sąsiedniej sali słychać skoczne dźwięki akordeonu, kontrabasu i klarnetu. Między stolikami krążą kelnerki, roznosząc tace pełne kufli piwa i półmisków z jedzeniem. Klimat, wystrój wnętrza i menu jak w lokalach czeskich i bawarskich.

Oprócz doskonałego piwa i stałego menu w karcie pojawiają się także dania sezonowe: ze szparagami, rydzami, borowikami, świeżymi rybami czy potra-wy z grilla drzewnego. Obecne są także akcenty polskie, m.in. golonka, kaczka i pstrąg. Dużą popularnością cieszą się zupy podawane w czerwonych emaliowanych garnkach.

Niezwykle obfitym porcjom prawie nikt nie jest w stanie podołać. A że są smakowite – to, co zostanie, goście zwykle biorą na wynos.

Do tej nietypowej knajpy nad Wisłą trafić łatwo – mieści się w Warszawie, w staromiejskiej kamienicy przy ul. Podwale 25, między pomnikiem Małego Powstańca a Barbakanem. Należy wypatrywać szyldu „Kompania Piwna”. Będąc tu zimą, można też podążać za ludźmi niosącymi łyżwy, bowiem od kilku lat od połowy listopada na podwórzu lokalu wylewane jest dostępne dla wszystkich sztuczne lodowisko.

Właścicielką knajpy jest Verena Jarczyńska, z pochodzenia Austriaczka, która prowadzi też m.in. restauracje Jeffs i Kompanię Kuflową w Krakowie. Wkrótce otworzy kolejny lokal w Łodzi.

Golonka


Pożywne danie w sam raz na przywitanie zimy.

Składniki:
  • golonka
  • sól peklowa 0,03 g
  • ziele angielskie 0,03 g
  • liść laurowy 2 szt.
  • warzywa, marchew, seler, pietruszka 0,150 g

Przygotowanie:
  • Wieprzowe golonki tylne nacinamy dookoła, nacieramy przyprawami i pozostawiamy na dobę. Następnie wkładamy je do pieca konwekcyjnego i pieczemy w temperaturze 1800C przez 2 godziny. Podajemy ze świeżo tartym chrzanem lub z musztardą i pieczywem.