Pod koniec tego roku zakończy się budowa jednej z najbardziej wyczekiwanych atrakcji w Polsce – Suntago Wodny Świat, największego zadaszonego parku wodnego w Europie. To pierwszy etap kompleksu rozrywkowego Park of Poland we Wręczy koło Mszczonowa. Jak dowiedzieliśmy się od zarządcy, zakończyły się już  prace konstrukcyjne,  pozostają jeszcze prace wykończeniowe i instalacyjne.

Park of Poland to ogromna inwestycja. Do tej pory do jego budowy zużyto ponad trzykrotnie więcej betonu niż przy budowie katowickiego Spodka, tyle stali, ile waży 13 Międzynarodowych Stacji Kosmicznych i 10 500 m2 szyb, co stanowi równowartość powierzchni 20 boisk do koszykówki.

Czego możemy spodziewać się w środku? Na terenie parku wodnego będzie czekać 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 m2, w tym basen z falami, basen relax z tzw. dziką rzeką, basen „Rzeka przygód”, 3 baseny solankowe Dead Sea, 5 basenów witalnych, wypełnionych wodą z minerałami i wodny plac zabaw. To też 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3,2 km oraz 10 saun o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza. Możliwość surfowania pod dachem zapewni maszyna Surf-Air, a tej egzotycznej rozrywce, Oprócz tego do dyspozycji gości  będzie zewnętrzny wodny plac zabaw z ciepłą wodą, a także bary i restauracje.

 

Namiastka egzotycznych wakacji?

Na zdjęciach widać, że gotowa jest już instalacja nawiązująca do starożytnej kambodżańskiej świątyni Angor Wat, a egzotycznego klimatu dodają palmy, których jest ponoć 740 i przywiezione zostały z różnych części świata.

– W centralnej Polsce, w pobliżu Warszawy i Łodzi, a także z łatwym dojazdem z innych części kraju i naszego regionu Europy, tworzymy tropikalny raj. Goście będą mogli się bawić lub relaksować w cieniu palm. Naszym celem jest zadbanie o to, żeby towarzyszyło im (…) poczucie, że są na magicznych, egzotycznych wakacjach – mówi Idan Greidinger, Prezes Park of Poland.

Miejsce ma być skierowane zarówno do gości, którzy przyjadą na kilka godzin, jak i dla tych, którzy dłużej chcą cieszyć się wakacyjną atmosferą. Powstaje tu też pokaźna baza noclegowa - Suntago Village, czyli 92 nowoczesne bungalowy. W niedługiej przyszłości w okolicy mają stanąć też dwa hotele, połączone z parkiem za pomocą specjalnego tunelu.

Otwarcie planowane jest na ostatni kwartał 2019 roku, nie jest jeszcze dokłada data, a na ostateczny termin będą miały wpływ  zgody i odbiory. - Wierzymy, że wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem – mówi Peter Dudolenski, Doradca Zarządu.

Park of Poland to nie tylko atrakcja wyczekiwana przez turystów. To też nowe miejsca pracy i nowe perspektywy dla biznesu w tej części Polski.

Zobacz galerię zdjęć z budowy Suntago Wodny Świat.