Cel: natura! (za darmo)

Kanada to natura. Nie bez powodu na jej terenie znajduje się 38 parków narodowych o łącznej powierzchni przekraczającej 300 km kwadratowych. To głównie dla niej przyjeżdżają tu zagraniczni turyści. By pływać kajakiem, wspinać się w skałach, spacerować wzdłuż wodospadów, wdychać czyste górskie powietrze.

Miłośnicy outodooru, to najlepszy czas, by zaplanować podróż do Kanady. Czy wiecie, że, że w 2017 roku wszystkie z 38 parków narodowych na terenie kraju będzie można odwiedzić całkowicie za darmo? Powtórzmy: brak opłat, wszystkie parki, okrągły rok.

Taką decyzję podjęły władze Kanady z okazji 150-lecia państwowości. To chyba najlepszy możliwy sposób, by świętować rocznicę w kraju, którego największą chlubą jest właśnie niesamowita przyroda.

 

Festiwal dobrych wiadomości

Wydawało się, że po tym, jak Stany Zjednoczone ogłosiły zniesienie opłat we wszystkich parkach narodowych na jeden dzień z okazji Dnia Martina Luthera Kinga, nic już nie zaskoczy miłośników wycieczek w teren. A jednak.

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości: każdy kto zostanie obywatelem Kanady w 2017 roku, prócz obywatelstwa otrzyma roczną przepustkę do wszystkich parków narodowych na terenie swojej nowej ojczyzny.

Może więc warto wykorzystać ostatnie miesiące bieżącego roku na to, by upolować bilety i zaplanować podróż. To co, lecimy?

Źródło: http://www.travelandleisure.com/articles/free-admission-canada-national-parks