Przed wylotem warto sprawdzić, co możemy zabrać ze sobą podróż i w jakiej ilości. Najnowsze narzędzie KLM „Baggage Calculator” (kalkulator bagażu), dostępne na stronie klm.pl, błyskawicznie pokaże limit dostępnego bagażu rejestrowanego oraz podręcznego, a także dostarczy informacji na temat niestandardowych przewozów jak sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, czy zwierzęta. Kalkulator wyliczy również dodatkowe koszty nadbagażu, a właściciele kart Flying Blue czy BlueBiz po jednym kliknięciu, dowiedzą się o ich przywilejach związanych z bagażem. Wszystko w jednym miejscu.

„Kalkulator bagażu” jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy na stronie klm.pl w zakładce „Prepare for travel” (przygotowania do podróży) wybrać „Your baggage” (twój bagaż), a następnie kliknąć „How much baggage can I bring?” (ile bagażu mogę ze sobą zabrać). Po wpisaniu miejsca docelowego i klasy przelotu narzędzie KLM pokaże dostępny limit bagażu (ilość, wagę i wymiary), który możemy ze sobą zabrać bez dodatkowych opłat. Na przykład lecąc z Warszawy do Nowego Jorku klasą ekonomiczną w cenie przelotu możemy nadać jedną sztukę bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg i łącznej sumie wymiarów do 158 cm oraz zabrać na pokład 1 sztukę bagażu podręcznego (o wymiarach maksymalnie 55 x 25 x 35 cm) oraz 1 przedmiot typu torebka damska, teczka, aparat fotograficzny, kamera lub laptop. Bagaż podręczny + akcesorium może ważyć do 12 kilogramów.

Lecz to nie wszystko. Praktyczne rozwiązanie pomoże również m.in. skalkulować cenę nadbagażu, a także przedstawi warunki przewozu m.in. sprzętu do nurkowania czy kijów golfowych, rowerów, instrumentów muzycznych, a nawet zwierząt.

- Analiza ruchu na naszej stronie internetowej pokazała, że już co czwarty pasażer KLM szuka w sieci informacji na temat bagażu. Nasi fani na Facebooku też często pytają o bagaż. Ponieważ limity różnią się w zależności od trasy oraz klasy wykupionego biletu, stworzyliśmy narzędzie, które w jednym miejscu umożliwia szybkie sprawdzenie rozmaitych parametrów bagażu – powiedziała Chloe Marchand, Dyrektor Generalna Air France KLM w Polsce.

Badania rynku, które Grupa Air France KLM regularnie przeprowadza wśród swoich pasażerów na całym świecie pokazują, że podróżni coraz częstej sami organizują sobie podróże. W odpowiedzi na nowe trendy linia KLM systematycznie udostępnia nowe narzędzia ułatwiające planowanie wyjazdów osobom prywatnym. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład wygodny sposób sprawdzania dostępności miejsc w najlepszej cenie. Na stronie klm.pl w zakładce "Plan and Book" (zaplanuj i zarezerwuj) wystarczy wybrać „Lowest Fares Calendar” (kalendarz niskich cen). Po wpisaniu wybranego kierunku system wskaże wszystkie dostępne daty w najniższych cenach oferowanych przez holenderskiego przewoźnika.