Zapewnij sobie komfort
Ubierz się wygodnie, wybieraj miękkie, naturalne tkaniny i wygodne, koniecznie płaskie buty oraz bezuciskowe skarpetki. Ubierz się tak, aby zapewnić sobie komfort cieplny w każdych warunkach, czyli na cebulkę. „Ruszaj się, nawet jeżeli masz zapięte pasy – radzi Ania, stewardessa latająca od 10 lat, głównie na długich trasach. – Napinaj mięśnie i poruszaj stopami. Jeżeli stopy lub łydki puchną Ci w trakcie podróży, koniecznie zastosuj przed i po locie kremy lub żele na zmęczone, spuchnięte stopy (najlepiej z wyciągiem z kasztanowca), takie jak Latan albo Flos-Lek. Niektórzy polecają też zażywanie na kilka dni przed podróżą tabletek z kwasem acetylosalicylowym, jak Aspiryna czy Polopiryna (zapobiegają zakrzepom).
Pij i jedz z głową
Pij dużo niegazowanej wody. Zrezygnuj z napojów gazowanych, kawy i alkoholu, odwadniają i mogą powodować dolegliwości trawienne. Jedz lekkostrawne posiłki, w dniu lotu i dobę przed podróżą. Staraj się nie jeść potraw smażonych i tłustych. Zrezygnuj z silnie pobudzających jelita składników, jak kapusta, czy fasola. Odradzamy też solone przekąski i bardzo ostre potrawy.
Spray Twoim przyjacielem!
Stosuj wodę termalną w sprayu do twarzy, odświeży i nawilży przemęczoną skórę. Natomiast na swobodny oddech, mogą się przydać olejki eteryczne. Przed i po locie nałóż intensywnie nawilżającą maseczkę z... Panthenolu w sprayu. - To nasz mały sekret - mówi Ania. Panthenol ma właściwości łagodzące i silnie nawilżające. Należy jego porcję rozpylić na dłoni i wmasować delikatnie w twarz. Żadna drogeryjna maseczka nie da takiego efektu.
Nie bój się samolotowych gadżetów
Nie wstydź się dmuchanych poduszek w kształcie fasolki? Drzemka z opadającą głową może skończyć się bolesnymi napięciami w karku. Aby zniwelować irytujący szum i głośne rozmowy współpasażerów, weź zatyczki do uszu lub słuchawki (najlepsze będą takie, które dodatkowo niwelują dźwięki z otoczenia) i ulubioną muzykę. Film lub ukochany serial na pewno umilą Ci podróż, jeżeli jednak masz wybór, zabierz raczej tablet niż laptopa, z którym może być Ci niewygodnie, szczególnie jeżeli pasażer przed Tobą rozłoży siedzenie.
Wybierz najlepsze miejsce
Które jest najlepsze? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Najwięcej miejsca jest zazwyczaj w pierwszych rzędach i przy wyjściach awaryjnych. Zawsze łatwiej będzie Ci również rozprostować nogi na miejscu przy przejściu, niż na tym przy oknie. Ostatnie miejsca przeważnie nie są odchylane, w dodatku często znajdują się przy toaletach, więc wciąż ktoś będzie obok Ciebie przechodził. Każdy samolot jest inny, więc możesz skorzystać z serwisu seatguru.com, który po wpisaniu lotu, podpowie Ci które miejsca najlepiej wybrać. Źródło: KREWEL