Zwolenników długich pieszych wycieczek w górach i leżakowania nad morzem w Polsce nie brakuje. Dwa dość oczywiste regiony przyciągają co roku sporą liczbę turystów. Gdyby jednak nad morzem gonić za wiatrem, a  zamiast gór, ruszyć w poszukiwaniu wygasłych wulkanów?

Nasz projekt wspiera Seat, który uprzyjemniając blogerom podróż udostępnił do testów dwa samochody dynamiczną Cuprę i pojemną Alhambrę.

Marcin Mossakowski prowadzi blog livealife.pl, w którym możemy zobaczyć jego relacje m.in. z Indii, Indonezji, czy Maroko. Od dziecka mieszkał nad morzem, jednak Bałtyk uważa za miejsce kiepskie do wypoczynku ze względu na chłodne morze i niepewną pogodę. To nie oznacza jednak, że nie ma tam co robić, bo brak słońca i upałów rekompensuje wiatr – doskonały do uprawiania windsurfingu. Marcin na wyprawę w poszukiwaniu wiatru pojedzie Seatem Cuprą.

Natalia Malec i Łukasz Burda wspólnie prowadzą bloga zlotaproporcja.pl, gdzie dzielą się z innymi wspomnieniami z podróży jednocześnie skupiając się na kulinarnych tradycjach odwiedzanych miejsc. Wracając jednak do ich najbliższej przygody… Wiedzieliście, że nie musicie jechać do Japonii czy Indonezji, aby zobaczyć wulkany? Otóż na Dolnym Śląsku, w rejonie Gór i Pogórza Kaczawskiego,  możemy znaleźć Krainę Wygasłych Wulkanów. To jedne z najstarszych gór w Polsce i właśnie to miejsce wybrali sobie za cel podróży nasi blogerzy. A towarzyszyć im będzie Seat Alhambra.

Blogerzy dostaną też smartfony LG, za pomocą których zrobią zdjęcia i filmy relacjonujące ich wyprawy. Marcin model LG G6, a Łukasz z Natalią LG Q6. Foto i video relacje z wypraw powstaną częściowo przy ich użyciu. Szczegółowe relacje z blogerskich wypraw już wkrótce.