Indonezja: informacje podstawowe

Odpoczywając w Indonezji, możesz poczuć jakbyś znalazł się w kilku epokach równocześnie. Prehistoryczne rytuały zostały tutaj zachowane, a wyspy w Indonezji zamieszkują plemiona, których języków nie zbadali jeszcze naukowcy. Stolica Indonezji przypomina wielkie metropolie, a natura Indonezji jest niezwykle różnorodna. Tutaj znajdziesz nieprzeniknioną dżunglę i majestatyczne góry, piękne laguny i doskonałe piaszczyste plaże, z których słynie Indonezja. Religia dominująca to islam, choć Indonezję zamieszkują też chrześcijanie.

Głównym ośrodkiem turystycznym Indonezji jest wyspa Bali. Osobną kategorią turystów są tutaj nowożeńcy, którzy przybyli na wyspę Bali w podróż poślubną, aby przeprowadzić tradycyjną balijską ceremonię ślubną. Fani sportów wodnych także chętnie jadą na wakacje do Indonezji: całe pokolenie surferów dorastało na wybrzeżu Indonezji. Liczne centra nurkowe, wycieczki jachtem, wędrówki po górach, park safari urozmaicają wakacje najbardziej wybrednym turystom.

W Indonezji jest gorąco przez cały rok, ale pora sucha jest uważana za najlepszy czas na wizytę, a trwa ona zwykle od kwietnia do października. Listopad-marzec to pora monsunowa, a styczeń i luty są najbardziej mokre. Warto zauważyć, że w Indonezji jest dość wilgotno: w porze deszczowej wilgotność względna sięga 90%, a przez resztę roku 80%. W porze suchej od kwietnia do października niebo jest prawie bezchmurne prawie codziennie, a temperatury są wysokie.