Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu miał złamane serce. Bez względu na to, czy mamy naście lat, czy jesteśmy już w dojrzałym wieku, zawód miłosny boli tak samo. Jak sobie z nim poradzić? Ilu ludzi na świecie, tyle pomysłów. Od oglądania komedii romantycznych, przez zajadanie się lodami, po szukanie kolejnego obiektu westchnień.

Brytyjczycy proponuję nową, ciekawą alternatywę: wypoczynek w hotelu specjalizującym się w leczeniu złamanych serc. Hotel Heartbreak w Norfolk – przynajmniej na razie – zaprasza tylko kobiety.

Hotel Heartbreak pomaga kobietom w leczeniu złamanych serc

Nietypowy hotel został otwarty pod koniec 2021 r. Inicjatywa powstała z myślą o kobietach, które niedawno przeszły bolesne rozstanie. W trakcie trzydniowego pobytu panie mogą się zrelaksować, wziąć udział w zajęciach jogi i terapii grupowej. Leczenie załamanych serc koordynują psycholożka Alice Haddon i coach Ruth Field.

– Jeśli zostałaś oszukana i nie wiesz, do kogo się zwrócić, jeśli twój związek się rozpadł, jeśli cierpisz i czujesz się zraniona, skontaktuj się z nami. Jesteśmy tutaj, aby pomóc – zachęcają ekspertki na Instagramie.

Pobyt w Hotelu Heartbreak to tak naprawdę trzy dni intensywnej terapii. Podobno napięty program odpowiada sześciu miesiącom cotygodniowych sesji z psychologiem. Kobiety uczą się w tym czasie, jak szybko i w zdrowy sposób odciąć się od byłego partnera. W grupach złożonych maksymalnie z ośmiu osób analizują też poprzednie relacje i dostają wskazówki, co zrobić, aby w przyszłości unikać toksycznych związków.

Nie tylko terapia. Jak zapomnieć o byłym?

Mimo że terapia ma nam pomóc, jest to też trudny i wymagający czas. W końcu podczas sesji z psychologiem najczęściej poruszane są bolesne tematy. Żeby pobyt w hotelu nie był zbyt obciążający, kuracjuszki mają też czas na spacer po okolicznych piaszczystych plażach czy pogawędki przy kominku.

Żeby leczenie złamanego serca przyniosło jak najlepsze efekty, panie muszą zaakceptować pewne zasady. Przede wszystkim zakaz używania telefonu i laptopa. Technologiczny detoks ma im pomóc w lepszym poznaniu siebie. Alkohol również jest zakazany. I słusznie, napoje wyskokowe nie są remedium ani na problemy sercowe, ani na żadne inne.

Ekspresowa psychoterapia za krocie

No dobrze, a ile kosztuje taka przyjemność? Tanio nie jest. Trzydniowy pobyt w Hotelu Heartbreak wynosi 2250 funtów, czyli grubo ponad 12 tys. zł. Twórcy projektu przekonują, że mniej więcej tyle samo kosztuje półroczna psychoterapia. Cena jest najprawdopodobniej dostosowana do brytyjskich realiów. W Polsce godzinna psychoterapia kosztuje średnio 150 zł, co daje 3600 zł za sześć miesięcy cotygodniowych spotkań.

Mimo to hotel cieszy się rosnącą popularnością. Przed przyjazdem na miejsce, panie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym opisują swoją sytuację życiową. Pytania dotyczą między innymi tego, jak długo mają złamane serce, jakie emocje towarzyszą im na co dzień oraz jak chcą się czuć po trzydniowym wypoczynku połączonym z terapią. Następnie psycholodzy decydują, czy oferta obiektu sprosta oczekiwaniom zainteresowanych.