Marka Cartier została założona w 1847 roku przez Louisa-Françoisa Cartiera. W zawrotnym tempie zdobyła uznanie elitarnych kręgów Paryża. Dziś Cartier dla wielu ludzi na świecie jest synonimem stylu, precyzji i elegancji. Produkty marki wyróżniają się wysoką jakością i ciekawym wzornictwem, a ponadczasowe i wysoce precyzyjne modele zegarków podziwiać można w wybranych salonach polskiej marki W.KRUK. 

Jubilerska podróż w czasie

Historia Cartier jest jak podróż w czasie. Zaczęła się w niewielkiej pracowni w Paryżu, przy Montorgueil 29 i kontynuowała na europejskich dworach królewskich. Louis-Francois Cartier szybko zbudował reputację dzięki zaspakajaniu najbardziej ekstrawaganckich pragnień arystokratycznej klienteli.

Zdobył uznanie samego kuzyna Napoleona III, którego patronat otworzył mu drzwi do prestiżu na szeroką skalę. Tradycja luksusu Cartier kontynuowana jest do dziś i objawia się poprzez wysokiej klasy rzemiosło marki, nienaganną jakość kruszców oraz wyjątkową obsługę w salonach na całym świecie.

Jednym z przełomowych momentów w historii Cartier było rozszerzenie oferty marki o dzieła zegarmistrzowskie. Od najwcześniejszych lat projektowano je z ogromnym wyczuciem stylu i elegancją, idąc krok w krok za zmieniającą się nieustannie modą w Europie. Doskonałym tego przykładem jest Santos – męski zegarek, który w 1904 roku zapoczątkował charakterystyczny styl noszenia zegarka na bransolecie.

Santos / Fot. Mat. prasowy

Louis Cartier, zainspirowany przyjaźnią z pilotem Alberto Santosem-Dumonterem, zaprojektował na jego cześć model, który był nie tylko elegancki. Przede wszystkim spełniał on w tamtych latach wszystkie założenia funkcjonalne, by w pełni pomagać pilotom w odczytywaniu czasu podczas lotu. Od tamtego momentu ten pionierski zegarek stał się ikoną na nadgarstku, charakteryzując się geometrycznym cyferblatem, harmonijnie zakrzywionymi rożkami i designersko odkrytymi śrubami.

Rozwój sztuki zegarmistrzowskiej

Innym ikonicznym modelem z portfolio zegarków Cartier jest Tank, który przez markę uznawany jest za symbol ponadczasowej elegancji. Debiutował w 1917 roku i czerpie inspirację z brytyjskich czołgów z czasów I wojny światowej. Tank natychmiast zyskał uznanie estetów swojego pokolenia i od momentu powstania stał się zegarkiem awangardy artystycznej i kulturalnej.

Jego koperta z roku na rok wydłużała się, a boki stawały się bardziej wyrafinowane. W 1988 roku nastąpiło wprowadzenie zegarka Tank Américaine, wpisującego się w energetykę tamtego czasu, a rok 1996 to czas Tank Française z metalową bransoletą, pozostającą w doskonałej zgodności z kopertą. 

Tank / Fot . Mat. prasowy

Panthère de Cartier – jeden z najbardziej charakterystycznych projektów Cartier, to zegarek, pełniący równocześnie funkcję biżuterii. Ozdobiony złotem, diamentami i wyśmienitymi kamieniami szlachetnymi, stanowi nieodłączny element garderoby dla wszystkich, którzy uwielbiają przyciągać uwagę. Magnetyczny, dziki, odzwierciedlający kociego ducha – prawdziwy symbol siły, niezależności i zmysłowości.

Z charakterystycznym, geometrycznym designem, koperta zegarka Panthère de Cartier ma wyraźne, proste linie, podkreślające pewność siebie i nowoczesność. Stylowe połączenie złota, stali nierdzewnej lub różowego złota z wysadzanymi diamentami na tarczy czy obwodzie koperty sprawiają, że czasomierz ten stał się prawdziwym dziełem sztuki zegarmistrzowskiej.

Panthère de Cartier / Fot . Mat. prasowy

Sukces Cartier na polskim rynku

Kolekcja zegarków Cartier w Polsce dostępna jest w salonach W.KRUK – jednego z najbardziej renomowanych jubilerów w kraju. Bogactwo detali, materiały najwyższej jakości i niepowtarzalny design sprawiają, że marka ta jest jedną z najczęściej wybieranych przez klientów.

Salony W.KRUK oferują szeroki wybór modeli zegarków Cartier, od sportowych interpretacji po designerskie kolekcje dostępne wyłącznie na zamówienie. Dzięki temu Cartier, jak za dawnych czasów, nieustannie jest w stanie spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, określając definicję luksusu i nienagannej precyzji sztuki zegarmistrzowskiej na polskim rynku.

W.KRUK jest oficjalnym partnerem Cartier w Polsce, a kolekcje zegarków marki można podziwiać w dwóch punktach sprzedaży W.KRUK w Warszawie –  Hotelu Raffles Europejski oraz Galerii Mokotów.

Więcej na wkruk.pl

W.KRUK jest oficjalnym partnerem Cartier w Polsce / Fot. Mat. prasowy