Gdzie na wakacje w Polsce: Ustrzyki Górne 

Jeśli lubisz góry, to na pewno zakochasz się w Bieszczadach od pierwszego wejrzenia. Ustrzyki Górne to świetna baza wypadowa na najważniejsze szczyty, takie jak m.in. Tarnica, Połonina Caryńska, Bukowe Berdo, Mała Rawka, Wielka Rawka, Rozsypaniec czy Halicz. Z każdego z nich można podziwiać przepiękne panoramy.

Podczas urlopu w Ustrzykach Górnych warto również spędzać czas nad rzeką Wołosaty, a także pokonać edukacyjne ścieżki turystyczne, znajdujące się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Można tutaj spotkać m.in. takie zwierzęta jak lis, ryś, żubr, orlik krzykliwy czy wąż Eskulap. Będąc na terenie tej miejscowości, koniecznie trzeba ponadto odwiedzić okoliczne cerkiewki i kapliczki. 

 

Gdzie na wakacje w Polsce: Pokrzywna 

Zadajesz sobie pytanie, gdzie na wakacje w Polsce najlepiej się wybrać, aby wypocząć z dala od miejskiego zgiełku i tłumów turystów? Doskonałym wyborem okaże się Pokrzywna, mała miejscowość wiejska położona w Górach Opawskich na terenie województwa opolskiego. Można stąd wyruszyć się na położone nieopodal szczyty, takie jak Biskupia Kopa, Srebrna Kopa, Zamkowa Góra czy Szyndzielowa Kopa. Na Biskupiej Kopie znajduje się Schronisko PTTK oraz wieża widokowa.

W Pokrzywnej położony jest także ustronny rezerwat leśny Cicha Dolina, gdzie każdego roku, przy drewnianym ołtarzu, odbywa się pasterka pod gołym niebem. Przez tę urokliwą wieś płynie rzeka Złoty Potok, której nazwa nawiązuje do prowadzonego na tych terenach w XVI wieku przemysłowego wydobycia złota. Turystów do Pokrzywnej przyciąga także park wodny Rosenau. Na jego terenie znajduje się pełnowymiarowy basen, duże zjeżdżalnie, park linowy, dmuchany zamek, kino 3D, park żywiołów czy interaktywny ogród wodny. 

 

Gdzie na wakacje w Polsce: Karpacz 

Szukasz miejsca na wakacje w Polsce, które posiada rozbudowaną strefę gastronomiczną i noclegową, a także dostęp do wielu atrakcji turystycznych? Rozważ więc przyjazd do Karpacza, miasta położonego u podnóża Karkonoszy. Można stąd szybko dotrzeć na Śnieżkę – na położoną niedaleko Kopę prowadzi kolejka liniowa. Będąc w Karpaczu, warto również udać się w kierunku formacji skalnych zwanych Słonecznikami oraz Pielgrzymami.

Fascynującym miejscem nieopodal Karpacza jest schronisko Samotnia, otoczone malowniczym jeziorem polodowcowym Mały Staw. W miejscowości tej znajdują się również przepiękne wodospady oraz dostępna dla zwiedzających Świątynia Wang. Wśród atrakcji turystycznej tej miejscowości znajduje się ponadto skocznia narciarska o rozmiarze HS 94 metry. Jej rekordzistą jest Adam Małysz, który w 2004 roku osiągnął wynik 94,5 metra. Na skoczni obecnie nie odbywają się zawody, lecz służy ona jako punkt widokowy dla turystów oraz miejsce uprawiania sportów ekstremalnych. 

 

Gdzie na wakacje w Polsce: Świnoujście 

Wczasy w Polsce można również spędzić na morzem w Świnoujściu. W mieście tym znajduje się najszersza w Polsce plaża – jej szerokość miejscami przekracza 200 metrów. Nawet w samym środku sezonu każdy turysta znajdzie więc na niej ustronne miejsce.

Wśród największych atrakcji Świnoujścia można również zapisać latarnię morską z XIX wieku, port morski, malowniczy wiatrak Stawa Młyny oraz zabytkowe fortyfikacje – Fort Anioła oraz Fort Zachodni. W Świnoujściu znajduje się znana muszla koncertowa oraz aquapark. Wieczorami tętni tutaj życiem gorąca promenada. Turyści szukający chwili wytchnienia mogą natomiast spędzać czas na terenie tutejszych parków.