Gdzie na urlop we wrześniu: Cypr

Wakacje we wrześniu można z powodzeniem spędzić na Cyprze, gdzie Polacy mogą przebywać przez 90 dni posiadając jedynie ważny dowód osobisty. W tym kraju słońce świeci przez ponad 300 dni w roku, a w sezonie temperatura sięga nawet 40 stopni Celsjusza. We wrześniu spada ona jednak do nieco przyjemniejszego poziomu, ale w dalszym ciągu pozwala na kąpiele w krystalicznie czystym morzu i opalanie się na licznych plażach. Najpopularniejszą z nich w tamtych rejonach świata jest Nissi Beach, czyli raj dla miłośników błękitnej wody i złotego piasku.

Wyspa nie jest zbyt duża, dlatego bez problemu można zwiedzić ją wzdłuż i wszerz. W tym celu warto skorzystać z lokalnych autobusów, które, niestety, w większości przypadków działają jedynie do godziny 18. Będąc na Cyprze można również z łatwością wypożyczyć samochód i udać się do najpopularniejszych atrakcji turystycznych w takich godzinach, jakie tylko ci odpowiadają.

 

Gdzie na urlop we wrześniu: Grecja

Wczasy we wrześniu można spędzić również w Grecji, na teren której dostaniesz się samolotem z Polski w zaledwie kilka godzin. W trakcie tego miesiąca warto wybierać głównie greckie wyspy, takie jak, na przykład, niezwykle popularne Santorini. W sezonie rejon ten jest oblegany przez turystów, ale we wrześniu ich liczba nieco maleje, dzięki czemu pobyt staje się znacznie przyjemniejszy. 

Wyspa słynie z wyjątkowych, czarnych plaż pokrytych wulkanicznym piaskiem oraz bardzo charakterystycznej zabudowy, nad którą górują niebieskie kopuły kościołów. Dobrym pomysłem na wczasy we wrześniu może być także Kreta, która w sezonie cieszy się równie ogromnym zainteresowaniem. W obu tych miejscach na przełomie lata i jesieni temperatura w dalszym ciągu sprzyja kąpielom w morzu, dzięki czemu możesz spędzić przyjemne wakacje w Europie bez wszechobecnego tłumu turystów.

Gdzie na urlop we wrześniu: Hiszpania

Wakacje we wrześniu można spędzić również w popularnym wśród polskich turystów kraju, czyli Hiszpanii. Zarówno na jej terenie, jak i na wyspach podlegających temu państwu temperatura we wrześniu znacznie przewyższa tą, która aktualnie panuje w Polsce. W tym okresie natężenie osób odwiedzających Hiszpanię również jest nieco niższe, dlatego jeśli masz taką możliwość, wybranie się do tego kraju poza głównym sezonem może stanowić naprawdę dobrą opcję.

Na szczególną uwagę zasługują również Wyspy Kanaryjskie podlegające Hiszpanii, gdzie klimat jeszcze bardziej sprzyja słonecznym wakacjom we wrześniu. Zarówno Teneryfa, jak i Gran Canaria, Lanzarote czy Fuertaventura to doskonałe miejsca na spędzenie urlopu poza sezonem. Wszystkie te wyspy posiadają liczne, złote plaże i dostęp do świeżych owoców morza przez cały rok. We wrześniu pobyty na ich terenach zazwyczaj są także nieco tańsze niż w trakcie wakacji.

 

Gdzie na urlop we wrześniu: Albania

Oprócz typowych kierunków na wakacje we wrześniu, takich jak Hiszpania, Grecja czy Cypr, rosnącą popularnością cieszy się również Albania. Śródziemnomorski klimat, złote plaże i miasteczka wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO przyciągają turystów z całego świata. W tym kraju aż przez 300 dni świeci upalne słońce, dlatego wrzesień jest doskonałym czasem na wybranie się w te rejony bez obawy o ogromne tłumy. Kierunek ten jest również znacznie tańszy niż popularniejsze kraje europejskie.

Albania to nie tylko plaże, lecz także liczne atrakcje naturalne. Jedną z nich jest charakterystyczny kanion Gjipe nazywany cudem natury. Oprócz tego miejsca, w Albanii można zobaczyć także Jezioro Szkoderskie zlokalizowane na granicy z Czarnogórą oraz zabytkowe miasto Berat wpisane na listę UNESCO.

Gdzie na urlop we wrześniu: Turcja

Wczasy we wrześniu można spędzić również w Turcji, gdzie temperatura o tej porze sprzyja zarówno odpoczynkowi, jak i zwiedzaniu zabytków oraz wielu innym aktywnościom, które nie zawsze da się realizować podczas upału sięgającego nawet 40 stopni Celsjusza. Na terenie tego państwa znajduje się wiele zabytków o ciekawej, lokalnej architekturze. Będąc w Turcji warto zobaczyć także charakterystyczne tureckie łaźnie parowe w Hammamie.

Turcja słynie również z piaszczystych plaż, które poza sezonem także są dobrym miejscem na spędzanie wolnego czasu. We wrześniu temperatura w tym kraju utrzymuje się na poziomie około 30 stopni Celsjusza, dlatego jest to idealny czas na kąpiele w morzu. W porównaniu do wakacyjnej pogody, przełom lata i jesieni w Turcji jest równie zadowalający dla turystów pochodzących z nieco chłodniejszych części świata. Temperatura staje się niższa dopiero w okolicach października i listopada, jednak wówczas również pozwala ona na swobodne chodzenie w krótkim rękawku lub cienkich bluzkach.

 

Gdzie na urlop we wrześniu: Polska

Tak, wakacje we wrześniu można spędzić również w Polsce. Miesiąc ten w dalszym ciągu jest jeszcze stosunkowo ciepły, ale nie pozwala on już na zażywanie kąpieli nad Bałtykiem czy mazurskimi jeziorami. Z tego powodu jedną z lepszych opcji może być udanie się w polskie góry. Chodzenie po wymagającym terenie w czasie upałów nie jest zbyt przyjemne, dlatego wrzesień stanowi doskonałą okazję na pokonanie wybranych szlaków lub spędzenie miłego urlopu zachwycając się pięknymi widokami u podnóża gór.

Ze względu na koniec wakacji, wraz z nadejściem września w polskich górach pojawia się nieco mniej turystów. Dotyczy to głównie bardzo obleganych miejscowości, takie jak doskonale znane wszystkim Zakopane. W przypadku odległych miejsc nastawionych na wypoczynek w klimatycznych, górskich domkach, różnica w liczbie turystów nie będzie aż taka duża. Zdecydowanie przyjemniej jest jednak spacerować po górach w temperaturze 20 stopni, niż 30.

Gdzie na urlop we wrześniu: Emiraty Arabskie

Wakacje we wrześniu można spędzić również w najbardziej odległym i egzotycznym kraju z naszego zestawienia, czyli Emiratach Arabskich. W przypadku tego państwa najpopularniejszy wybór stanowi znany wszystkim Dubaj. Jest to zapierające dech w piersiach miasto zlokalizowane na gorącej pustyni. Sztuczne wyspy w różnych kształtach, najwyższy budynek świata i lazurowe morze to tylko niektóre atrakcje tego wysoko rozwiniętego miasta w Emiratach Arabskich.

We wrześniu w Dubaju temperatura jest bardzo podobna do tej, którą notuje się w czerwcu, lipcu oraz sierpniu. Sięga ona nawet 40 stopni Celsjusza, dlatego Emiraty Arabskie znacznie różnią się od Hiszpanii czy Chorwacji, gdzie aż tak gorące dni zdarzają się jedynie kilkukrotnie w ciągu sezonu. Kierunek ten odróżnia się od wymienionych państw europejskich również pod względem konieczności załatwienia kilku niezbędnych formalności. W przeciwieństwie do innych propozycji, w tym przypadku nie wystarczy posiadanie ważnego dowodu osobistego. Lecąc do Dubaju trzeba wyrobić paszport, o czym warto pamiętać jeszcze na kilka miesięcy przez rozpoczęciem sezonu.

 

Gdzie na urlop we wrześniu: Tunezja

Wczasy we wrześniu warto spędzić także w słonecznej Tunezji, gdzie o tej porze roku temperatury utrzymują się w okolicach 30 stopni, a woda jest jeszcze na tyle ciepła, aby można było kąpać się w niej w sposób komfortowy. Złote plaże nie są jednak jedyną atrakcją tego państwa. W Tunezji znajdują się również obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz Sahara, na którą można dostać się korzystając z wielu wycieczek organizowanych przez niektóre hotele.

Poszczególne rejony Tunezji słyną z imprezowego charakteru przyciągającego głównie młodych turystów z całego świata. Jeśli jednak zamiast zabawy i zwiedzania wolisz odpoczynek nad basenem lub lazurowym morzem, możesz zakwaterować się w luksusowych hotelach zlokalizowanych na najpiękniejszych wybrzeżach Tunezji.