Funkcja Immersive View – jak podkreślają przedstawiciele Google'a w przesłanej informacji prasowej – pozwala odkrywać nowe miejsca i dotrzeć do celu w sposób bardziej naturalny i intuicyjny. Za pomocą sztucznej inteligencji łączy miliardy zdjęć Street View i zdjęć lotniczych, by tworzyć realistyczne, wielowymiarowe widoki miejsc. Ponadto funkcja nakłada na wygenerowane widoki przydatne informacje, takie jak pogoda i ruch w danym miejscu. 

Funkcja Immersive View w Mapach Google'a

Immersive View obejmie ponad pół tysiąca zabytków z całego świata, w tym także z Polski. Wśród polskich miejsc, które będą widoczne, znajdują się:

 1. Zamek Królewski w Warszawie
 2. Muzeum Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie
 3. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
 4. Pałac Prezydencki w Warszawie
 5. Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich
 6. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
 7. Muzeum Powstania Warszawskiego
 8. POLIN Muzeum Historii Polskich Żydów w Warszawie
 9. Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie 

Dodajmy, że Immersive View jest już dostępne w Los Angeles, Nowym Jorku, San Francisco, Londynie i Tokio. Funkcja zostanie wprowadzona również w Amsterdamie, Dublinie, Florencji oraz Wenecji. 

Aktualizacje w Mapach Goggle'a

Ponadto Google przygotował dwie kolejne aktualizacje w swoich mapach, które umożliwiają bardziej intuicyjne odkrywanie i poruszanie się po mieście:

 • Szybkie wskazówki: na początku tego roku wprowadzono w Mapach Google funkcję podglądu wskazówek dojazdu. Umożliwia to łatwe śledzenie postępów podróży bez konieczności przechodzenia do pełnego trybu nawigacji. Funkcja jest wprowadzana w tym miesiącu w trybach pieszym, rowerowym i samochodowym na całym świecie. Będzie dostępna na urządzenia z systemami iOS i Android.
 • Aktualizacje karty Ostatnie: utrzymanie porządku podczas korzystania z Map Google na komputerze będzie jeszcze prostsze dzięki nowym aktualizacjom karty Ostatnie. Umożliwi to szybkie przeglądanie wszystkich wyszukanych miejsc poprzez uporządkowanie ich w poręcznym wyróżnieniu z boku ekranu. 

Jak zaznacza internetowy gigant, od przyszłego miesiąca wyszukiwane miejsca będą zapisywane nawet po zamknięciu okna Map Google, a użytkownicy będą mogli usuwać przeglądane miejsca, planować wiele podróży jednocześnie oraz wyznaczać trasę do wszystkich miejsc docelowych na swoim planie podróży. 

Źródło: materiały prasowe Google