Przez ostatnie dwa lata podróże nieco się zmieniły. Na popularności zyskały lokalne atrakcje i bliższe kierunki europejskie. Czemu by więc nie kontynuować poznawania naszych sąsiadów i innych krajów w Europie? W 2022 r. będzie to jeszcze prostsze, ponieważ LOT uruchamia nowe połączenia do Nicei, Ostrawy i Wenecji.

Wakacje w malowniczej Nicei

Francja to nie tylko Paryż. Prawda, wieża Eiffla jest uważana za jeden z symboli tego kraju, ale obok niej można wymienić też Lazurowe Wybrzeże, największy francuski region turystyczny. Co roku odwiedza go około 10 milionów podróżnych. Głównym ośrodkiem jest Nicea, modny kurort położony nad Morzem Śródziemnym. To idealny kierunek zarówno na krótki wypoczynek, jak i dłuższe wakacje. Nicea jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi kurortami Francuskiej Riwiery. Może być więc bazą wypadową na krótsze wycieczki.

fot. Getty Images

Jednym z najpopularniejszych miejsc w kurorcie jest 7-kilometrowa Promenada Anglików. To tam zarówno mieszkańcy, jak i turyści spotykają się ze sobą i imprezują. Obowiązkowym miejscem do odwiedzenia jest też była cytadela wojskowa na Wzgórzu Zamkowym. Obecnie mieści się tam najbardziej znany park w Nicei. To zasługa niesamowitych widoków, jakie można podziwiać ze szczytu. Jeśli chcesz zobaczyć zachód słońca nad Promenadą Anglików, koniecznie się tam wybierz.

W Nicei znajdziesz też wiele różnorodnych muzeów. Miłośnicy sztuki nie będą zawiedzeni. Najciekawsze to: Musée Matisse, MAMAC i Musée des Beaux-Arts de Nice.

Zaplanuj podróż do Nicei z LOT-em.

Szybki wypad do Ostrawy

W Pradze był już prawie każdy, a w Ostrawie? No właśnie, czas to zmienić. Ostrawa jest równie malownicza, co stolica Czech. Miasto zamieszkuje znacznie mniej ludzi (mniej niż 300 tys.), a więc tłumy nie będą uprzykrzały nam zwiedzania. Od czego zacząć wycieczkę po trzecim największym czeskim mieście? Szczególnym zainteresowaniem podróżnych cieszy się ogród zoologiczny połączony z ogrodem botanicznym. Zobaczymy tam między innymi: hipopotamy nilowe, lamparty lankijskie, makaki lwie czy wymarłe na wolności jelenie milu. Nie lada gratką dla dużych i małych będzie też wizyta w parku wodnym Sareza. Na gości czekają zjeżdżalnie i baseny dla dzieci, a także centrum odnowy biologicznej z saunami.

fot. Getty Images

Wielu Polaków wybiera się do Czech na narty. Ostrawa również umożliwia białe szaleństwo. Pod miastem działa stacja narciarska Vaňkův kopec. Można tam dojechać komunikacją miejską. Ośrodek posiada dwa wyciągi narciarskie o przepustowości 2120 osób/godz., strefę dla dzieci oraz nowoczesny, nowo wybudowany obiekt z gastronomią, wypożyczalnią i serwisem. Długość trasy zjazdowej to 600 m, przewyższenie stoku 97 m.

Kup bilety lotnicze do Ostrawy.

Zakochaj się w Wenecji

Wenecja to obok Rzymu i Neapolu jedno z najbardziej znanych włoskich miast na świecie. Duża w tym zasługa weneckiego karnawału, kanałów, po których pływa się gondolami oraz chętnie odwiedzanego przez turystów Placu św. Marka. Co jeszcze warto zobaczyć w Wenecji? Przede wszystkim słynny most Rialto, najstarszy z czterech mostów na Canale Grande. Od czasu powstania w 1173 r. był kilkakrotnie przebudowywany. Warto również odwiedzić Libreria Acqua Alta, uważaną za jedną z najpiękniejszych i najbardziej nietypowych księgarni na świecie. Coś w tym jest, chyba nigdzie indziej książki nie są poukładane w... wannach.

fot. Getty Images

Ciekawym miejscem jest Burano, niewielka wyspa na Lagunie Weneckiej. Łatwo rozpoznać ją na zdjęciach po charakterystycznej kolorowej zabudowie. Poza knajpkami znajdziemy tu też bardzo znane Muzeum Koronek.

Leć do Wenecji z Lotem.