Blue Ridge Mountains, Karolina Północna

Jedna z czytelniczek poleca wiosenną wizytę w zachodniej Karolinie Północnej, gdzie rododendrony pokrywają zbocza gór Blue Ridge.

Wykorzystaj tętniące życiem miasto Asheville jako bazę wypadową i spędzaj całe dnie na wędrówkach. Wiele świetnych szlaków zaczyna się zaledwie 30 minut od centrum miasta, a w ramach powędrówkowej regeneracji możesz wybrać się do oddalonego o godzinę jazdy autem Bakersville i wziąć udział w Festiwalu Rododendronów, który zazwyczaj odbywa się w czerwcu.

 

 

Lisse, Holandia

Kolejna czytelniczka zachwala mniej znaną destynację turystyczną południowy zachód od Amsterdamu – miejscowość Lisse z Ogrodami Kuekenhof  – jednym z największych na świecie terenów kwiecistych.

fot. Getty Images
 

Akureyri, Islandia

W tym oddalonym o około 80 km od koła podbiegunowego mieście na północy Islandii znajduje się Arktyczny Ogród Botaniczny, w którym kwitnie się wiele rodzimych roślin. 

Wstęp do ogrodu jest darmowy, a w jego pobliżu znajdują się krótkie szlaki turystyczne i place zabaw w lesie Kjarnaskógur, stoki narciarskie i uwielbiane przez naszych czytelników knajpki z lokalnym fast foodem Akureyringur (“człowiek z Akureyri”), czyli wielkim burgerem nadziewanym frytkami.