Finlandia od lat uznawana jest za najszczęśliwszy kraj świata, co potwierdzają coroczne rankingi. Suomi nieprzerwanie od 2017 roku zajmuje pierwsze miejsce w przygotowywanym na zlecenie Organizacji Narodów Zjednoczonych zestawieniu World Happiness Report. Nic więc dziwnego, że fińską receptę na szczęście próbują poznać turyści z całego globu, którzy chętnie odwiedzają tę część Europy. 

Jak się okazuje, rodacy świętego Mikołaja chętnie podzielą się swoim szczęściem z innymi. Oficjalna organizacja turystyczna Finlandii (Vist Finland) przygotowała konkurs, w którym do wygrania jest kilkudniowy pobyt w jednym z najpopularniejszych letnich kurortów na Pojezierzu Fińskim.

– Wierzymy, że szczęście nie jest mistyczną zdolnością, z którą się rodzisz. To podejście do życia, którego możesz się nauczyć – zaznaczają organizatorzy konkursu. Jakie warunki należy spełnić, by wziąć w nim udział? Szczegóły poniżej. 

Darmowy pobyt w Finlandii

Nagrodą główną w konkursie fińskiej organizacji turystycznej jest czterodniowy pobyt (w terminie 12–15 czerwca 2023 r.) w luksusowym ośrodku all-inclusive Kuru Resort w miejscowości Rantasalmi. Tam przybyli zza granicy goście będą mogli w pełni zasmakować fińskiego życia. Wszystkie koszty, w tym koszty podróży i zakwaterowania, pokrywa organizator, czyli Vist Finland. 

Aby wziąć udział w konkursie „Masterclass of Happiness” należy wypełnić specjalny wniosek na stronie visitfinland.com oraz udostępnić post w mediach społecznościowych z oznaczeniem @ourfinland na Instagramie lub @visitfinland.com na TikToku i użyć hashtagów #FindYourInnerFinn #Visitfinland. W zamieszczonym poście należy powiedzieć, dlaczego chcemy dołączyć do Masterclass of Happiness i co sprawia, że mogę potajemnie być Finem. 

Jak podkreślają organizatorzy, rozpatrzone zostaną tylko wnioski osób, które wypełniły formularz rejestracyjny i ukończyły wyzwanie w mediach społecznościowych. – Visit Finland dokona przeglądu aplikacji i skontaktuje się osobiście z wybranymi kandydatami. Tylko kandydaci, którzy wypełnili formularz rejestracyjny i ukończyli wyzwanie w mediach społecznościowych, będą brani pod uwagę. Dalsze szczegóły zostaną uzgodnione osobno z każdym uczestnikiem, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia – czytamy na stronie fińskiej organizacji turystycznej. 

Warto zaznaczyć, że konkurs skierowany jest wyłącznie do osób pełnoletnich, lubiących odkrywać piękno świata, poznawać nowych ludzi i nie bojących się komunikować w języku angielskim. Termin składania wniosków mija w niedzielę, 2 kwietnia. Nazwiska dziesięciu zwycięzców zostaną ogłoszone miesiąc później, a dokładnie 2 maja (wtorek) za pośrednictwem oficjalnych profili Vist Finland na Instagramie i TikToku. Powodzenia! 

Jak dolecieć do Finlandii z Polski?

Lotniskiem w Polsce, który obsługuje bezpośrednie loty do Finlandii, jest port im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Połączenia lotnicze ze stolicy województwa pomorskiego do Helsinek i Turku realizują niskobudżetowe linie lotnicze Wizz Air. Bilety oscylują w granicach 100-150 złotych w obie strony.  

Dla przykładu za lot do Turku, czyli najstarszego miasta w Finlandii, w wielkanocny weekend trzeba zapłacić niewiele ponad 130 zł. Wylot w Wielką Sobotę (8 kwietnia) o godz. 15:30. Powrót w Poniedziałek Wielkanocny (10 kwietnia) o 10:40. Więcej tanich lotów na Wielkanoc 2023 znajdziesz tutaj

W ramach ciekawostki dodajmy, że w Finlandii mieszka ok. 3 tysięcy Polaków. To stosunkowo niewiele biorąc pod uwagę, że w sąsiadującej z Finlandią Norwegii żyje ponad 100 tys. naszych rodaków, co czyni ich najliczniejszą mniejszością narodowa w tym kraju. 

Źródła: visitfinland.com, fly4free.pl