Ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego

Przed wejściem na pokład samolotu, każdy z pasażerów musi przejść odprawę biletowo-bagażową oraz kontrolę bezpieczeństwa. Ta ostatnia bywa niekiedy bardzo uciążliwa ze względu na liczne ograniczenia. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, podczas pakowania walizki warto pamiętać o pewnych zasadach

W czasie kontroli bezpieczeństwa, poprzedzającej wejście na pokład samolotu, każdy z podróżujących musi wyjąć wszystkie urządzenia elektroniczne z bagażu podręcznego. Przewożone płyny w małych pojemnikach do 100 ml należy umieścić w jednej, przezroczystej torbie.

Bardzo restrykcyjne zasady dotyczące przewozu płynów w bagażu podręcznym obowiązują od 2006 roku, po udaremnieniu ataku na lotnisku Heathrow. Jak się jednak okazuje, ich era powoli dobiega końca. Na razie w Wielkiej Brytanii, gdzie do połowy 2024 r. każde lotnisko ma zaopatrzyć się w specjalne skanery. Dzięki nim pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą znacznie większą ilość płynów. 

Port Londyn-City znosi limit płynów w bagażu podręcznym 

Stolica Wielkiej Brytanii obsługiwana jest przez sześć lotnisk: Londyn Heathrow, Londyn Stansted, Londyn Gatwick, Londyn Luton, Londyn Southend i Londyn City. Ostatnie z nich mieści się w dzielnicy Royal Docks, w odległości ok. 10 km na wschód od City of London. I to właśnie tam zastosowano pierwsze w kraju, a zarazem pierwsze w Europie, najnowsze technologie bezpieczeństwa, ułatwiającym pasażerom podróż samolotem

– Zawsze byliśmy dumni z tego, że potrafimy wprowadzać innowacje i wcześnie wprowadzać nowe technologie – przyznaje Alison FitzGerald, dyrektor ds. operacyjnych. 

Dzięki nowym skanerom bezpieczeństwa uciążliwe dla wielu ograniczenia dotyczące płynów zostały zniesione. Ponadto pasażerowie nie będę musieli wyjmować z bagażu podręcznego telefonów, laptopów i innych urządzeń elektronicznych. 

– Nowe tomografy przeniosą doświadczenia naszych pasażerów na wyższy poziom. Zredukują stres i kłopoty związane z płynami o pojemności 100 ml w przezroczystych, plastikowych torebkach oraz koniecznością wyładowywania bagażu podręcznego. Nowy proces zapewnia znacznie wydajniejsze działanie w zakresie bezpieczeństwa – zaznacza FitzGerald. 

Szacuje się, że nowa technologia pozwoli obsłużyć o 30% więcej pasażerów w ciągu godziny. – Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja sprawi, iż podróżowanie przez London City będzie jeszcze lepsze dla pasażerów podróżujących w interesach i dla przyjemności korzystających z lotniska, aby szybko i łatwo dostać się do wielu naszych krajowych i międzynarodowych miejsc docelowych – dodaje Alison FitzGerald. 

Dodajmy, że w 2022 r. lotnisko Londyn City było najbardziej punktualnym portem lotniczym w stolicy Wielkiej Brytanii. 

Źródło: media.londoncityairport.com