Amerykanie często powtarzają, że w Teksasie wszystko większe. Czy rzeczywiście mają rację? Dubaj już dawno temu udowodnił, że jeśli cokolwiek ma bić rekordy, to najprawdopodobniej stanie właśnie w tym mieście. Tak jak mierzący 829 m Burdż Chalifa, który obecnie jest najwyższym budynkiem świata, albo Dubai Mall, czyli największe centrum handlowe.

Wielkie otwarcie Ain Dubai Ferris Wheel

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Dubaju do listy naj będą mogli dopisać największe na świecie koło widokowe. Wysokie na 250 m Ain Dubai Ferris Wheel zostanie oficjalnie otwarte 21 października. Chętni będą mogli podziwiać panoramę Dubaju zarówno w dzień, jak i nocą. Pełny obrót potrwa 38 minut. Oczekujący w kolejce będą mogli oglądać największe atrakcje miasta wyświetlane na specjalnych na ekranach.

Oczywiście skoro największe koło widokowe na świecie stanęło w Dubaju, to musi zachwycać nie tylko rozmiarami, ale też dodatkowymi udogodnieniami. I tak pasażerowie VIP będą mogli zjeść posiłek w tracie obrotu, wykupić prywatny wagonik lub skorzystać z usług barmana. W ofercie znalazła się również organizacja urodzin oraz wesel.

Największe z największych

Nazwa Ain Dubai oznacza po arabsku oko Dubaju. Inne oczy patrzą jednak znacznie niżej. Przykładowo słynne Londn Eye jest prawie dwa razy mniejsze. W sumie największe koło widokowe na świecie pomieści maksymalnie 1750 w 48 różniących się od siebie standardem wagonikach. Wszystkie będą natomiast klimatyzowane. Ceny biletów zaczynają się od około 135 zł.

Uroczyste otwarcie Ain Dubai Ferris Wheel zbiega się z World Expo. Początkowo wystawa rozpocząć się w 2020 r. jednak pandemia zmusiła organizatorów do przełożenia imprezy. World Expo w Dubaju potrwa od 1 października do 31 marca 2022 r.